نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ارسال 57 هزار واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی

ارسال 57 هزار واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی

نقی تقوایی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود 57 هزار واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی و بیش از ۴ هزار واحد خون و فرآورده های آن به استان های همجوار ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، نقی تقوائی روز 4شنبه 29 اسفند در گفتگو با برنامه زنده رادیویی مجله سلامت از مراجعه 43 هزار 369 نفر به مراکز انتقال خون خبر داد.

مدیر کل انتقال خون استان یزد گفت:  از این تعداد 35 هزار و 416 نفر موفق به اهدای خون شدند که 5/61 درصد به صورت مستمر،  25 درصد باسابقه و 5/13 درصد از افراد برای اولین بار خون اهدا کرده بودند.

وی با بیان اینکه بیشترین اهدا کنندگان خون آقایان بوده اند،  گفت: فقط 6/3 درصد از اهدا کنندگان بانوان و مابقی آن ها مرد بوده اند.

وی افزود: طی این مدت حدود 57 هزار واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال کردیم.

تقوایی با اشاره به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کروناگفت: شیوع ویروس کرونا اهدای خون در استان را با کاهش روبرو کرده است ولی با این شرایط به صورت تقریبا صددر صد پاسخگوی مراکز درمانی بوده ایم و تاکنون بیش از ۴ هزار واحد خون و فرآورده های آن به استان های همجوار که اعلام نیاز کرده بودند ارسال شده است.

وی با اظهار اینکه در این مدت  حدود دوهزار واحد پلاسما از بهبودیافتگان کووید 19  دریافت شده است گفت: تا زمانی که درخواست دریافت پلاسما ازسوی بیمارستان ها تداوم داشته باشد، نیاز به پلاسما همچنان وجود خواهدداشت.

مدیرکل انتقال خون استان در پایان افزود: افراد بهبودیافته از کووید 19 که یک ماه از دوره نقاهت آن ها می گذرد و سن آن ها بالای ۱۸ سال است می توانند برای اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.