نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

از اهداکنندگان کارگر و معلم تقدیرشد

از اهداکنندگان کارگر و معلم تقدیرشد

مدیر کل انتقال خون استان یزد در مراسم تقدیر از معلمین و کارگران خواستار فرهنگسازی اهدای خون در بین بانوان و قشر جوان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، به مناسبت روز جهانی کار و کارگر و همچنین گرامیداشت روز معلم مراسم تقدیر از اهداکنندگان کارگر و معلم، با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و مدیر کل آموزش و پروش استان در دفتر مدیر کل انتقال خون یزد برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل انتقال خون استان با ارائه گزارشی عملکرد و جایگاه انتقال خون یزد را در کشور تشریح نمود.

دکتر نقی تقوائی با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر حدود 25 نفر است در حالی که در استان یزد حدود 35 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی در سال گذشته حدود 4700 واحد خون و فرآورده های آن به استان های همجوار که اعلام نیاز کردند، ارسال گردید.

تقوائی با اشاره به مشارکت پایین بانوان در اهدای خون در استان گفت: متوسط اهدای خون بانوان در کشور حدود 6 درصد است که در سال گذشته در استان حدود 4درصد بوده است که امیدواریم با فرهنگسازی آموزش و پرورش در این زمینه شاهد حضور بانوان در مراکز انتقال خون باشیم.

وی همچنین ضمن تاکید بر اهدای خون جوانان گفت: طی چند سال اخیر اهدای خون جوانان زیر 30 سال با کاهش روبرو شده که درخواست داریم در این زمنیه جوانان بیشتر به مراکز اهدای خون مراجعه نمایند.

در ادامه مراسم عماد تشکری؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اهدای خون کارگران و نقش آآنان در تامین سلامت جامعه گفت: از همه کارگران که در زمینه اهدای خون قدم بر می دارند تشکر می کنم و آمادگی داریم با هماهنگی و اطلاع رسانی خانه های بهداشت و کارگری در بحث های آموزش اهدای خون و فراخوان کارگران همکاری نماییم.

محسن موحدی فرد ؛ مدیرکل آموزشی و پرورش استان نیز با تاکید بر نقش فرهنگسازی فرهنگیان به عنوان الگوهای آموزشی در جامعه گفت: به علت نفوذ و تاثیرپذیری معلمین در جامعه در زمینه ترویج فرهنگ اهدای خون و آموزشی آن، آموزش و پرورش نقش بسزایی در این زمینه دارد و با همکاری دو دستگاه می توانیم میزان مشارکت فرهنگیان جامعه مخصوصا بانوان را در بحث اهدای خون افزایش دهیم.

در پایان مراسم با حضور مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  آموزش و پرورش استان از اهداکنندگان کارگر و معلم تقدیر و تشکر شد.