نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

از هر سه نفر یک نفر نیاز به خون پیدا می کند

از هر سه نفر یک نفر نیاز به خون پیدا می کند


مدیر کل انتقال خون یزد در جمع دانش آموزان دخترانه؛به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد ؛ مدیر کل انتقال خون یزد با حضور در دبیرستان دخترانه خیراندیش و شرکت در نماز جماعت این مدرسه، از دانش آموزان خواست در بین خانواده های خود مبلغ فرهنگ اهدای خون باشند.

وی در این مراسم با اشاره به سن اهدای خون خاطر نشان کرد: دانش آموزان می توانند از 19 سالگی خون اهدا نمایند و شما می توانید تا رسیدن به این سن مبلّغ فرهنگ اهدای خون باشید و در جامعه ، مدرسه و یا حتی در بین خانواده و فامیل خود با ترویج این کار انسان دوستانه در نجات جان بیماران شریک باشید و طبق آیه قرآن که می فرماید "هر کس یک نفر را نجات دهد گویا بشریت را نجات داده است" مشمول این آیه قرآن قرار می گیرید.

در این مراسم که برخی مسئولین آموزش و پروش ناحیه دو نیز حضور داشتند، تقوائی بعد از اقامه نماز جماعت با اشاره به ضرورت و اهمیت اهدای خون گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته از هر سه نفر یک نفر در طول عمر خویش به خون و فرآورده های خونی نیاز پیدا می کند و هر کیسه خون می تواند جان سه نفر را نجات بدهد و این خون جایگزین ندارد، و تنها با اهدای خون افراد نوع دوست تامین می شود.

وی در پایان سخنان خود گریزی به علل کاهش مراجعه بانوان جهت اهدای خون زد و افزود: در نه ماه سالجاری تنها 2 و 9 دهم درصد از اهداکنندگان بانوان بودند که نسبت به متوسط کشوری پایین است.

در پایان مراسم چند سوال در زمینه اهمیت نماز و اهدای خون مطرح شد و به دانش آموزانی که پاسخ صحیح دادند به رسم یادبود اقلام فرهنگی اهدا شد.