نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استقبال خوب بهبودیافتگان کووید19 از اهدای پلاسما

استقبال خوب بهبودیافتگان کووید19 از اهدای پلاسما

مدیر کل انتقال خون یزد با بیان اینکه تاکنون بیش از 270 نفر در استان یزد با اهدای پلاسمای خون خود در نجات جان بیماران کرونایی کمک کرده اند گفت: تاکنون بهبودیافتگان کووید 19 استقبال خوبی از اهدای پلاسما داشته اند و امیدواریم این میزان مشارکت و تلاش ادامه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، نقی تقوائی روز یکم شهریور در برنامه زنده رادیویی خیمه گاه ضمن گرامیداشت روز پزشک گفت: افرادی که یک ماه از بهبودی آن‌ها گذشته است و در محدوده سنی ۱۸ سال به بالا هستند می‌توانند با اطمینان خاطر به انتقال خون واقع در میدان ابوذر مراجعه کنند و با اهدای پلاسمای خود به بیماران دیگر کمک کنند.

مدیر کل انتقال خون استان یزد در ادامه سخنان خود از هموطنان خواست در طول ایام ماه محرم و صفر با حضور در مراکز انتقال خون ضمن اهدای خون به پویش "نذر خون" بپیوندند.

وی افزود: این پویش در استان یزد به صورت هماهنگ در سراسر کشور از تاسوعا تا اربعین حسینی برگزار می شود و از داوطلبین اهدای خون دعوت به عمل می آید تا با حضور در مراکز انتقال خون علاوه بر شرکت در این پویش، ارادت خود را به حضرت امام حسین (ع) نشان دهند.

دکتر تقوائی در پایان از اهداکنندگان خواست با هدف مدیریت فاصله گذاری اجتماعی و توزیع داوطلبین در زمان های مختلف در سامانه نوبت دهی اینترنتی اهدای خون به نشانی http://nobatdehi.ibto.ir  که در وب سایت این اداره کل بارگزاری شده است، ثبت نام و زمان دلخواه خود را برای اهدای خون یا پلاسما مشخص نمایند.