نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استقبال خوب مردم شهرستان تفت از اهدای خون

استقبال خوب مردم شهرستان تفت از اهدای خون

مدیر کل انتقال خون استان با حضور در جلسه شورای سلامت شهرستان تفت وضعیت اهدای خون شهرستان را در چند سال اخیر تشریح و از استقبال خوب مردم جهت اهدای خون تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، جلسه شورای سلامت شهرستان تفت روز دوشنبه بیستم مرداد در محل فرمانداری برگزار و در مورد مسائل و وضعیت اهدای خون شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه دکتر نقی تقوائی با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون گفت: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر حدود 25 نفر است در حالی که در استان یزد حدود 35 در هر هزار نفر است.

 مدیر کل انتقال خون با اشاره به مدیریت مصرف خون وکاهش ضایعات در استان گفت: در چند سال اخیر در یک حرکت جهادی با همکاری و هماهنگی انتقال خون و مراکز درمانی و ایجاد کارگاه های آموزشی و توجیه کارکنان مراکز درمانی در زمینه مصرف بهینه خون، توانستیم ضایعات خون و فرآورده های آن را به حدود 4 درصد کاهش دهیم و از هدر رفت منابع در کشور جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

تقوائی در پایان توضیحاتی پیرامون چگونگی کسب امتیاز درخصوص احداث پایگاه یا مرکزی خونگیری در شهرستان ها با توجه به معیارها و شاخص های ارسال شده از سوی سازمان انتقال خون ارائه نمود.