نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استقبال خوب مردم یزد از اهدای خون در ایام نوروز

استقبال خوب مردم یزد از اهدای خون در ایام نوروز

به لطف مشارکت خوب مردم دارالعباده یزد در کارهای خداپسندانه، در ایام نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اهدای خون 15 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد ، نقی تقوائی با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون گفت: در 13 روز ابتدای امسال یک هزار و 310 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کردند که از این تعداد یک هزار و 75 نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه افزود؛ از این تعداد اهدای خون، حدود 97 درصد مرد و مابقی زن و همچنین نزدیک به 60 درصد اهداکننده مستمر و حدود 27 درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

تقوائی با بیان این‌که در ایام نوروز امسال  آمار اهدا کنندگان خون نسبت مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است گفت: در ایام نوروز اداره کل انتقال خون یزد واقع در میدان ابوذر، مرکز خونگیری آزادشهر و پایگاه انتقال خون شهرستان اردکان و میبد مشغول به فعالیت بودند و در ایام تعطیل نیز پذیرای اهداکنندگان خون بودند.

مدیرکل انتقال خون استان در پایان با اشاره به اینکه با شروع ماه مبارک رمضان به علت روزه داری ذخایر خون کاهش می یابد گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی است، مخصوصا اینکه در روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان هستیم از شهروندان دعوت می‌کنیم برای حفظ ذخایر خون، اهدای خون را در طول ماه مبارک رمضان در برنامه خود قرار دهند و به شب های قدر موکول نکنند.