نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استقبال خوب مردم یزد از نذر خون در شب های قدر

استقبال خوب مردم یزد از نذر خون در شب های قدر

با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش اهدای خون، هزار نفر از مردم دارالعباده یزد جهت شرکت در طرح نذر خون مراجعه نمودند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون یزد ، نقی تقوائی با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون در شبهاي قدر، گفت: امسال 924 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه نمودند که از این تعداد 749 نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه افزود؛ از اين تعداد اهداي خون ، 66 درصد اهداكننده مستمر است ( اهداكننده اي كه كه حداقل در سال 2 بار اهداي خون داشته است) و 7/22 درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وی با اشاره به رشد اهدای خون در شبهای قدر امسال نسبت به مدت مشابه گفت: در سال گذشته در شب های قدر 978 نفر مراجعه نمودند که از این تعداد 737 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وي همچنين ادامه داد: در ماه رمضان يك شيفت كاري از ساعت 20:30 تا 23:30 راه اندازي شده تا افراد علاقه مند بتوانند بعد از افطار خون اهدا كنند.

تقوائی با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذر میکنند، گفت: اهداي خون در شبهاي قدر به علت شب زنده داري مردم با مشاركت خوبي همراه مي باشد و در این سه شب مرکز انتقال خون يزد (ميدان ابوذر) تا ساعت 1 بامداد خونگيري انجام شد.

وی با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون درماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني در مدت زمان باقیمانده از ماه مبارك رمضان، از فرصت ماه بندگی خدا استفاده نمایند و تا پایان ماه مبارك با اهداي خون خود اداره كل انتقال خون استان را در جهت تامین خون سالم برای بیماران یاری کنند.

    وی در پایان از همه اهداكنندگان كه در طول ماه مبارك رمضان و شبهاي قدر با اهداي خون به كمك بيماران شتافتند و بيماران را تنها نگذاشتند تشكر و قدرداني كرد.