نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آشنایی بیماران هموفیلی با خدمات نوین انتقال خون

آشنایی بیماران هموفیلی با خدمات نوین انتقال خون


     به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون یزد، اعضای انجمن بیماران هموفیلی استان یزد با حضور و بازدید از اداره کل انتقال خون یزد با فرهنگ اهدای خون و همچنین محصولات و خدمات نوین انتقال خون آشنا شدند.
انتخاب اعضای مجمع عمومی کانون هموفیلی ایران در استان یزد 4بهمن در سالن همایش اداره کل انتقال خون یزد برگزار شد که در این مراسم پزشک مسئول جذب و نگهداری اهداکنندگان پیرامون نیاز به خون با اهداف ایجاد انگیزه در اهداکننده، اهمیت اهدای خون مستمر ، بیماری های قابل انتقال از راه خون ، پرهیز از رفتارهای پرخطر مطالب مهمی برای اعضای انجمن کانون ارائه کرد.
دکتر حسین رویین تن؛ مسئول آموزش، جذب و نگهداری اهداکنندگان این اداره کل ضمن تشریح محصولات جدید انتقال خون گفت: با راه اندازی دستگاه های خاص و پیشرفته امکان اهدای پلاسما به روش آفرزیس فراهم گردیده است.
وی در ادامه افزود: در طی فرآیند اهدای پلاسما به روش آفرزیس، خون کامل گرفته شده از فرد اهداکننده سانتریفیوژ می شود سپس پلاسمای آن جدا شده و سایر اجزای خون مجددا به فرد برگردانده می شود.
وی با بیان این مطلب که هر فرد اهداکننده می تواند 2 بار در هفته اهدای پلاسما داشته باشدگفت: فاصله بین هر دوبار اهدای پلاسما متوالی بایستی حداقل 48 ساعت باشد و به طور کلی در طول یک سال نباید بیش از 24 بار اهدای پلاسما صورت گیرد. وی درپایان در خصوص اهدای سلولهای بنیادی و نقش حیاتی آن در نجات جان همنوعان در سراسر ایران و فرایند کاری آن توضیحات کاملی ارائه نمود.