نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز پویش با اهدای خون بانوان، هر خانه یک پایگاه اهدای خون در یزد

آغاز پویش با اهدای خون بانوان، هر خانه یک پایگاه اهدای خون در یزد

آغاز پویش "با اهدای خون بانوان، هر خانه یک پایگاه اهدای خون" در یزد

به مناسبت روز سلامت طرح جهادی اهدای خون در قالب پویش نقش آفرینی بانوان در مشارکت اجتماعی اهدای خون با همکاری اداره کل انتقال خون استان یزد و سازمان بسیج جامعه پزشکی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد؛ نقی تقوائی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما مرکز یزد گفت: هرکجا که بانوان پا در میدان می‌گذارند، آن عرصه درخشش و برجستگی بیشتری می‌یابد. بانوان بهترین مروجین فرهنگ اهدای خون در خانواده و جامعه هستند و خانه‌ای که از نعمت حضور یک مادر یا دختر اهداکننده خون بهره‌مند باشد همانند یک پایگاه ترویج فرهنگ اهدای خون است.

مدیر کل انتقال خون استان افزود: افزایش شاخص اهدای خون بانوان، توجه به نقش آنان در بهبود وضعیت مشارکت اجتماعی و تامین ذخیره خون موردنیاز بیماران (باتوجه به کاهش اهدای خون همزمان با شیوع ویروس کرونا) از اهداف اصلی این پویش هست و از بانوان استان دارالعباده دعوت می کنیم همچون سایر عرصه‌ها در زمینه اهدای خون نیز مشارکت کنند و اهدای خون را در تقویم زندگی خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: هر خانواده‌ای که در کانون گرم خود از حضور یک زن اهداکننده خون بهره‌مند باشد را می‌توان یک پایگاه ترویجی برای افزایش اهدای خون و اشاعه‌ی فرهنگ نوع دوستی در هر نقطه از کشور تلقی کرد.

تقوائی با اشاره به اینکه این پویش از هجدم فروردین به مناسبت روز سلامت به مدت یک هفته ادامه دارد افزود: اکنون میزان اهدای خون بانوان در استان یزد تقریبا 3 درصد میباشد و چه خوب است که بانوان استان با توجه به شرایط فعلی ، از تاریخ 18 فروردین ماه 99  که مزین به روز سلامتی است آغازگر پویش خودجوش نقش آفرینی بانوان در مشارکت اجتماعی اهدای خون باشند.

تقوائی در پایان از همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی، سپاه الغدیر و سایر دستگاه های اجرایی استان جهت تحقق این پویش تشکر و قدردانی نمود.