نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح مجهزترین انبار ملزومات انتقال خون کشور در اردکان

افتتاح مجهزترین انبار ملزومات انتقال خون کشور در اردکان

مجهزترین انبار استراتژیک کیسه و ملزومات انتقال خون جنوب و جنوب شرق کشور با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور و نماینده مجلس و دیگر مسئولین با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در اردکان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور گفت: یزد از استان‌هایی است که همواره ذخایر خونی آن در سطح کشور دلگرم کننده بوده است.

دکتر پیمان عشقی افزود: با توجه به پایدار بودن وضعیت خون در استان یزد، یکی از بزرگترین انبار‌های استراتژیک کشور به خصوص در منطقه جنوب و جنوب شرق کشور در شهرستان اردکان به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: افتتاح این انبار نشان دهنده نگاه ویژه ما به استان یزد است که همیشه در شاخص‌های اهدای خون در رتبه‌های برتر قرار دارد.

نماینده اردکان در مجلس هم اظهار داشت: امیدواریم با گرفتن مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ساخت پالایشگاه خون، مشکل خون را در کشور حل کنیم.

در ادامه مراسم دکتر تقوایی، مدیرکل انتقال خون استان نیز گفت: با افتتاح این انبار ظرفیت خوبی برای ذخیره کیسه و پیلوت در انتقال خون کشور برای استان یزد و شهرستان اردکان ایجاد و از این انبار کسیه و ملزومات برای کل کشور توزیع خواهد شد.