اخبار و مطالب اخبار و مطالب

افزايش 4 درصدي اهداكنندگان مستمر

افزايش 4 درصدي اهداكنندگان مستمردكتر خدايي: افزايش 4 درصدي اهداكنندگان مستمر پايگاه انتقال خون يزد در سه ماهه اول سال جاري

 

     به گزارش روابط عمومي پايگاه انتقال خون يزد، مدير پايگاه انتقال خون يزد در مصاحبه با خبرنگار شبكه تابان (صدا و سيماي مركز يزد) از رشد 4 درصدي اهداكنندگان مستمر خون در سه ماهه اول سال جاري كه مزين است به نام سال جهاد اقتصادي خبر داد.

     در اين مصاحبه آقاي دكتر خدايي با اشاره به آمار اهداكنندگان بار اول، با سابقه و مستمر، افزود 96 درصد از  اهداكنندگان را آقايان و 4 درصد از اهداكنندگان را خانم ها تشكيل مي دهند.  

دكتر خدايي ضمن اشاره به شناسايي بيستمين فرد گروه خون ناياب كشور  از نوع O بمبئي توسط پايگاه انتقال خون يزد افزود فراواني اين گروه خوني نادر تقريباً  يك نفر در يك ميليون نفر جمعيت است و تا بحال 19 نفر در كل كشور شناسايي و اين بيمار هرمزگاني كه در بيمارستان حضرت سيد الشهدا يزد بستري شده، بيستمين فرد داراي اين گروه خوني است كه توسط اين پايگاه شناسايي ودر سازمان انتقال خون ايران تاييد گرديد. از اين 19 نفر شناسايي شده حدود 12 نفر اهداي خون دارند كه  خون هاي اين افراد در مركز ملي خون هاي ناياب كشور مستقر در سازمان انتقال خون ايران نگهداري و در مواقع ضروري جهت مصرف بيماران نيازمند به اقصي نقاط كشور ارسال مي گردد.لازم به ذكر است اين بيمار  با دريافت 2 واحد  خون O بمبئي به اين بيمار كه از تهران ارسال شده بود پس از بهبودي كامل از بيمارستان مرخص شد.

     در پايان مصاحبه مدير پايگاه انتقال خون يزد از تمامي مردم و هموطنان نوع دوست خواست تا با مراجعه به پايگاه هاي انتقال خون و اهداي اندكي از خون خود سهم بزرگي در نجات جان بيماران داشته باشند.