نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش 20 درصدی اهدای خون در یزد

افزایش 20 درصدی اهدای خون در یزد

با توجه به شیوع ویروس کرونا اهدای خون در شبهای قدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان یزد 20 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون یزد ، نقی تقوائی با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون در شبهاي قدر، گفت: امسال 1120 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه نمودند که از این تعداد 941 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه افزود؛ از اين تعداد اهداي خون ،  3/68 درصد اهداكننده مستمر و 3/20 درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وی با اشاره به رشد اهدای خون در شبهای قدر امسال نسبت به مدت مشابه گفت: در سال گذشته در شب های قدر 924 نفر مراجعه نمودند که از این تعداد 749 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وي همچنين ادامه داد: در ماه رمضان يك شيفت كاري از ساعت 17:30 تا 23:00 راه اندازي شده تا افراد علاقه مند بتوانند بعد از افطار خون اهدا كنند.

تقوائی با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذر میکنند، گفت: اهداي خون در شبهاي قدر به علت شب زنده داري مردم با مشاركت خوبي همراه مي باشد و در این سه شب مرکز انتقال خون يزد (ميدان ابوذر) تا ساعت 1 بامداد خونگيري انجام شد.

وی با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون درماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني در مدت زمان باقیمانده از ماه مبارك رمضان، از فرصت ماه بندگی خدا استفاده نمایند و در هفته پایانی ماه مبارك با اهداي خون خود، اداره كل انتقال خون استان را در جهت تامین خون سالم برای بیماران یاری کنند.

وی در پایان از همه اهداكنندگان كه در طول ماه مبارك رمضان و شبهاي قدر با اهداي خون به كمك بيماران شتافتند و بيماران را تنها نگذاشتند تشكر و قدرداني كرد.