نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش 6/3 درصدی میزان خون‌گیری در یزد

افزایش 6/3 درصدی میزان خون‌گیری در یزد


مدیرکل انتقال خون یزد در گفت وگو با ایسنا خبر داد؛مدیرکل انتقال خون یزد مشارکت بانوان یزدی در امر اهدا خون را پایین دانست و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون در استان یزد، 18 هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.
به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون به نقل از خبرگزاري ايسنا، دکتر"نقی تقوایی" در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد،‌ با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ اهدای خون سالم بین اقشار مختلف جامعه،‌ اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 50 هزار نفر به مراکز ثابت و سیار انتقال خون استان مراجعه کرده که از این تعداد 40 هزار و 760 نفر موفق به اهدای خون شدند.
وی آمار متوسط اهدا خون کشوری را 27 در هزار دانست و بیان کرد: متوسط اهدای خون در استان یزد با آمار 38 درهزار، بیشتر از متوسط اهدا خون در کشور است.
تقوایی با اشاره به مشارکت پایین بانوان یزدی در امر اهدای خون گفت: متأسفانه از تعداد کل مراجعه کنندگان به انتقال خون استان میزان 3.3 درصد بانوان و 96.7 درصد به آقایان اختصاص دارد.
مدیر کل انتقال خون یزد افزود: بیش از 57 درصد مراجعه کنندگان اهداي خون در سال گذشته مربوط به اهداکنندگان مستمر می باشد(اهداکننده مستمر اهداکننده ای است که حداقل 2 بار در سال نسبت به اهدای خون اقدام می کند).
این مقام مسئول‌ ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون، 22 هزار و 600 نفر برای اهدا خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که پس از انجام معاینات پزشکی، 18 هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.
وی مشارکت بانوان یزدی در زمان سپری شده سال جاری را 3.2 درصد عنوان کرد و ادامه داد: میزان خونگیری انتقال خون استان یزد در سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 6.3 درصد رشد داشته است.
تقوایی با بیان این که میزان حضور و مشارکت اهدا کنندگان مستمر امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل 0.8 درصد افزایش داشته است،‌ خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون 32 هزار و 500 محصول به بیمارستان های سطح استان یزد ارسال شده است.
مدیرکل انتقال خون یزد با اشاره به این که انتقال استان در سال جاری پاسخگوی بیش از 99 درصد درخواست بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بوده،‌ تصریح کرد: امسال 2500 محصول فرآورده خونی به مراکز درمانی خارج استان ارسال شده است.