نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اقدام بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه یزد در راستای اطلاع رسانی پویش شکرانه سلامت

اقدام بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه یزد در راستای اطلاع رسانی پویش شکرانه سلامت

بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه یزد با همکاری اداره کل انتقال خون استان با هدف اطلاع رسانی آگاهی بخشی، از بهبودیافتگان کووید 19 دعوت کردند تا با اهدای پلاسما خود به پویش شکرانه سلامت بپیوندند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه یزد همزمان با نهم مرداد روز ملی اهدای خون، با حمایت و حضور حامیان خود در انتقال خون یزد از بهبودیافتگان کووید19 دعوت نمودند به شکرانه سلامتی خود و با اهدای پلاسما به پویش شکرانه سلاکت بپیوندند.

در این اقدام خداپسندانه یکی از حامیان بنیاد نیکوکاری دست های مهربان به نام حامد محله رو طنزپرداز مطرح استان با حضور در انتقال خون و انتشار ویدئو در فضای مجازی از بهبودیافتگان کووید 19 که یکماه از بهبودی آنها گذشته است درخواست نمود با اهدای پلاسما به افرادی که به این بیماری مبتلا هستند و در مراکز درمانی نیاز به این پلاسما دارند، کمک نمایند.

دکتر نقی تقوائی در حمایت از برگزاری چنین پویش هایی گفت: نیاز به خون همیشه وجود دارد و مصرف خون در هر زمان و شرایطی پابرجاست با این حال در برخی مواقع با کاهش اهدای خون مواجه می‌شویم که از مردم انتظار می‌رود با شرکت در چنین پویش هایی ضمن رعایت نکات بهداشتی با مراجعه به مراکز اهدای خون، جهت کمک به نیازمندان در این امر ضروری مشارکت نمایند.

وی اظهار داشت: با توجه به کاهش اهدای خون در استان یزد به علت شیوع ویروس کرونا و نگرانی مردم از ابتلا به بیماری کرونا، اهداکنندگان خون اطمینان داشته باشند که انتقال خون استان بر اساس آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌ انتقال خون ایران ، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کند و همیشه مراکز انتقال خون و تمام تجهیزات این مرکز، ضد عفونی و استریل می‌شوند و اهدا کنندگان با اطمینان خاطر خون اهدا کنند.

گفتنی است بنیاد نیکوکاری دست های مهربان سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی، مستقل و مردم ‌نهاد است که از زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست حمایت و برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند، به‌ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک می نماید.