نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آمادگی حسینیه ایران جهت میزبانی از اهداکنندگان خون در محرم و صفر

آمادگی حسینیه ایران جهت میزبانی از اهداکنندگان خون در محرم و صفر

مدیر کل انتقال خون استان یزد از هموطنان خواست در طول ایام ماه محرم و صفر با حضور در مراکز انتقال خون ضمن اهدای خون به پویش نذر خون بپیوندند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، نقی تقوائی در مصاحبه با خبرنگار شبکه تابان به پیشینه ی نذر خون اشاره کرد و گفت: سازمان انتقال خون ایران چندین سال پیاپی است که با هدف جلوگیری از عمل خلاف شرع پویش "نذر خون" را طراحی و اجرا کرده است. این پویش در استان یزد که به عنوان حسینیه ایران شناخته می شود نیز امسال به صورت هماهنگ در سراسر کشور از تاسوعا تا اربعین حسینی برگزار و از داوطلبین اهدای خون دعوت به عمل می آید تا با حضور در مراکز انتقال خون علاوه بر شرکت در این پویش ارادت خود را به حضرت امام حسین (ع) نشان دهند.

مدیر کل انتقال خون استان درباره کاهش اهدای خون به علت شیوع کرونا گفت: با توجه به کاهش اهدای خون در ماه های اخیر به علت شیوع ویروس کرونا و نشرکلیدواژه نذر در رسانه های رسمی و فضای مجازی فرصت مغتنمی ایجاد شده است تا داوطلبین اهدای خون بیش از پیش به اهمیت حضور در مراکز انتقال خون در این روزها و کمک به افزایش ذحایر خون در ماه های محرم و صفر امسال پی برده و نذر خون را همچون نذر ماسک و نذر مواد ضدعفونی کننده و ... در اولویت قرار دهند.

دکتر تقوائی از اهداکنندگان خواست با هدف مدیریت فاصله گذاری اجتماعی و توزیع داوطلبین در زمان های مختلف در سامانه نوبت دهی اهدای خون که در وب سایت این اداره کل بارگزاری شده است، ثبت نام و زمان دلخواه خود را برای اهدای خون یا پلاسما مشخص نمایند.

وی در پایان پلاسما درمانی را بر اساس نتایج مقالات داخلی و خارجی موفق برشمرد و بار دیگر از بهبود یافتگان کووید19 خواست به شکرانه بازیابی سلامتی شان با اهدای پلاسما به پویش شکرانه سلامت بپیوندند.