نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امضای تفاهم نامه اداره کل انتقال خون استان با دانشگاه آزاد اسلامی یزد

امضای تفاهم نامه اداره کل انتقال خون استان با دانشگاه آزاد اسلامی یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد ؛ روز سه شنبه 17 بهمن ماه تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل انتقال خون استان یزد ودانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در زمینه اهدای خون سالم آگاهانه و مسئولانه منعقد گردید.

این مراسم که در ششمین روز از دهه مبارک فجر و در دفتر مدیر کل انتقال خون استان یزد برگزار شد، نقی تقوائی با تشریح وضعیت انتقال خون استان در کشور و میزان متوسط اهدای خون گفت: جوانان بخش بزرگی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و می توانند نقش بسزایی درتامین ذخایر خونی کشور ایفا کنند که متضمن آن مراقبت از خود در مقابل رفتارهای پرخطر است.

وی در ادامه با اشاره به ارائه محصولات جدید انتقال خون و بیان آیه 32 سوره مائده که می فرماید: هر کس یک نفر را زنده کند گویا بشریت را زنده کرده است، گفت: انتقال خون استان با با پذیره نویسی سلولی های خونساز و همچنین ارائه محصولات جدید از قبیل پلاسما و پلاکت آفرزیس گام جدیدی در راستای سلامت بیماران برداشته است.

در این مراسم که معاون دانشجویی و فرهنگی، معاون پژوهشی ، معاون اداری و مالی، مدیر حراست و روابط عمومی و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد یزد حضور داشتند، دهقان؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد استان با ابراز رضایت از عقد تفاهم نامه همکاری گفت: در دانشگاه ها فرصت مناسبی برای جذب نیروهای بالقوه جهت اهدای خون وجود دارد و با برگزاری کارگاه های آموزشی و فرهنگ سازی در زمینه خود مراقبتی و کنترل رفتارهای پرخطر می توان از این پتانسیل استفاده نمود.

نصیرزاده؛معاون پژوهشی نیز با طرح موضوعاتی همچون پایان نامه دانشجویان، طرح استاد در سازمان و ارائه پروژه های پژوهشی مشترک ، آمادگی خود را در زمینه پژوهشی با انتقال خون اعلام نمود.

احمدزاده مدیر روابط عمومی دانشگاه ضمن تشکر از تلاشهای انتقال خون در زمینه تهیه خون سالم گفت: دانشگاه آزاد با مجموعه ده هزار نفری آمادگی خود را برای اجرای این تفاهم نامه اعلام می دارد تا شاهد گسترش روزافزون فرهنگ اهدای خون در این دانشگاه باشیم.