اخبار و مطالب اخبار و مطالب

انتخاب معاون فنی پایگاه یزد به عنوان پژوهشگر برتر استان در هفته پژوهش

انتخاب معاون فنی پایگاه یزد به عنوان پژوهشگر برتر استان در هفته پژوهشبه گزارش روابط عمومی پايگاه انتقال خون يزد، در هفته پژوهش مراسم معرفي و تجليل از پژوهشگران برتر استان با حضور استاندار و معاونين استاندار و جمعي از اساتيد و پژوهشگران در سالن اجتماعات شهيد منتظر قائم دانشگاه يزد برگزار شد كه در اين جمع سركار خانم دكتر هايده جوادزاده معاون فني پايگاه و همچنين عضو هيئت علمي سازمان انتقال خون ايران به عنوان پژوهشگر برتر استان شناخته شد.

   در اين مراسم جناب آقاي" محمد رضا فلاح زاده " استاندار يزد ضمن گرامیداشت سالگرد حماسه به یاد ماندنی ملت قهرمان ایران در روز نهم دیماه اظهار داشت: در روز 9 دی، ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی، با آرمانهای بلند امام امت (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی)تجدید میثاق کردند.                                                                                                                   .
وی در بخش دوم سخنان خود، به تبیین جایگاه پژوهش در توسعه پایدار و همه جانبه پرداخت و افزود: امنیت و توسعه دانش، دو رکن اصلی  پیشرفت هر کشور است                                         .
     استاندار یزد با اشاره به جانفشانی رزمندگان در دوران 8 سال دفاع مقدس در پاسداری از نظام و انقلاب ، خاطرنشان ساخت: کاری که  رزمندگان سپاه اسلام در جبهه ها انجام دادند، این بود که امنیت را برقرار كنند.                                                                                                                                     .                                                                                                                              
   فلاح زاده در خصوص رکن دوم پیشرفت هر کشور یعنی  توسعه علم و دانش ، تصریح کرد: توسعه علم در گرو تولید علم و نوآوری در این زمینه است و این مهم جز از طریق تفکر، تحقیق و پژوهش محقق نمی شود.                                                                                                                                  .
   وی گفت: دشمن با عقیده مسلمان و پیشرفت آنان مشکل دارد به همین دلیل، همواره مبارزه با عقائد و جلوگیری ازپیشرفت مسلمانان را در دستور کار خود قرار داده است                                .
     عالی ترین مقام اجرائی استان، همچنین اثرات سازنده علم و تکنولوژی در زندگی بشر را برشمرد و ادامه داد: البته گسترش تکنولوژی  مشکلاتی هم به بار آورده که استرسهای کاذب  و آلایندگی در محیط زیست ، از آن جمله است          
   این مقام مسئول ، گریزی به پیشرفتهای  غرور آفرین و مداوم  کشورمان در سالهای اخیر زد و تصریح کرد: این همه پیشرفت در ایران اسلامی، مرهون تلاش پژوهشگران و اساتید در آموزش و پرورش، مراکز آموزش عالی و مراکز پژوهشی است.                                                                                                                                                .    
   وی در بخش دیگری از سخنان خود، وجود مفاخر بزرگ علمی ، آثار برجای مانده از بزرگان دینی و علمی در یزد، وجود مراکز صنعتی در یزد ، وجود  مراکز آموزشی و پژوهشی و وجود استعدادهای برتر را از فرصتهای پژوهش در یزد برشمرد                             ..
فلاح زاده بر ضرورت تدوین سند توسعه پژوهش استان یزد تاکید کرد.در این مراسم از پژوهشگران برتر استان یزد، تجلیل شد