نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتقال خون و هلال احمر خانواده ای از جنس ایثار و نوع دوستی هستند

انتقال خون و هلال احمر خانواده ای از جنس ایثار و نوع دوستی هستند

مدیر کل انتقال خون استان یزد:

انتقال خون و هلال احمر خانواده ای از جنس ایثار و نوع دوستی هستند

مدیر کل انتقال خون استان یزد با حضور در جمعیت هلال احمر استان، نجات جان همنوع هدف مشرک دو دستگاه خواند و 18 اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر را به مدیر عامل، مسئولین و کارکنان جمعیت هلال احمر تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون یزد، در این دیدار نقی تقوائی از همراهی همیشگی اعضای جوانان ، داوطلبان و امداد و نجات و کانون های دانشجویی هلال احمر در بحث اهدای خون و نجات جان همنوع تقدیر و تشکر نمود و گفت: کمک به دیگران حس خوبی به انسان دست می دهد علی الخصوص اینکه در نجات جان هم نوع باشد.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به کاهش ذخایر خونی در ماه رمضان گفت: در ماه رمضان با توجه به روزه بودن مردم، اهدای خون کاهش می یابد که امیدواریم همچون سالهای گذشته  شاهد استقبال خوب مردم علی الخصوص اعضای جوانان و داوطلبین هلال احمر جهت اهدای خون باشیم.

در ادامه دیدار دکتر محسن حرازی زاده؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان نیز ایثار و از خود گذشتگی را نقطه اشتراک دو ارگان خواند و افزود: حس اهدای خون و کمک به هم نوع، حس قشنگی است و هدف دو دستگاه نیز نجات جان مردم است و این کار عملی نمی شود مگر با ایثار مردم و کارکنان دو نهاد.

وی با اشاره به شعار امسال گرامیداشت هفته هلال احمر "یک قرن خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی" گفت: اعتماد به هلال احمر حس خوبی به مجوعه بخشید که نمونه آن را می توان در حادثه سیل اخیر یا کمک به نیازمندان مشاهده کرد که مردم با کمک های نقدی و غیرنقدی مشارکت نمودند.

وی در پایان يادآور شد؛ هلال احمر هميشه از ارگانهاي پيشرو در اهداي خون بوده و از  هفته هلال احمر که مصادف با هفته پایانی ماه مبارک رمضان شده است اين حركت فرهنگی طی برنامه ریزی انجام شده با مشارکت اعضای جوانان و داوطلب هلال احمر شکل منسجم تری به خود بگیرد.