نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتقال خون یزد چشم انتظار حضور جوانان و بانوان جهت اهدای خون

انتقال خون یزد چشم انتظار حضور جوانان و بانوان جهت اهدای خون

مدیر کل انتقال خون استان با بیان اینکه اهدای خون جوانان کاهش یافته و میزان مشارکت بانوان استان نیز در بحث اهدای خون پایین است، از مردم استان خصوصا جوانان و بانوان خواست مشارکت فعال داشته باشند و به مراکز انتقال خون مراجعه نمایند و مثل همیشه با اهدای خون یاری گر انتقال خون باشند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد؛ دکتر نقی تقوائی شنبه 22خرداد ماه در برنامه زنده تلوزیونی پزشک شما حضور یافت و ضمن اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون، جايگاه انتقال خون استان در كشور، تولید محصولات نوین در انتقال خون، شرایط و معافیت های اهدای خون پاسخگوی سوالات مردم در بحث اهدای خون بود.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به کاهش اهدای خون در جوانان گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های آن دائمی و همیشگی است و باتوجه به اینکه در چند سال اخیر اهدای خون جوانان، مخصوصا افراد 18 تا 30سال  کاهش یافته است، نیاز به حضور فعال جوانان در بحث اهدای خون بیشتر می‌شود و امیدواریم با مشارکت جوانان بتوانیم این کاهش را جبران کنیم.

وی با تاکید بر پاسخگویی صد در صدیی مراکز درمانی استان گفت: به علت شیوع ویروس کرونا، اهدای خون در استان یزد نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش روبرو بوده است اما با همت اهداکنندگان خون در این ایام هیچگاه چالش کمبود خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی استان نداشتیم و تقریبا صد در صد درخواست مراکز درمانی را پاسخگو بودیم و حتی از استانهای همجوار که اعلام نیاز کرده بودند به آنها نیز ارسال نموده ایم.

وی با اشاره به کاهش میزان مشارکت بانوان یزدی در اهدای خون نیز افزود: باور غلط در بین بانوان که ما کم خون هستیم علت عمده عدم مشارکت آنان هست و طبق آمار و ارقام 70 درصد از بانوانی که به مراکر انتقال خون استان مراجعه نموده اند توانایی اهدای خون را داشته اند.

تقوائی در پایان با اطمینان خاطر دادن به اهداکنندگان خون بابت بهداشتی بودن مراکز خونگیری افزود: انتقال خون یکی از امن ترین مکان هایی است که به لحاظ رعایت کردن دقیق دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی شرایط امنی را برای حضور اهداکنندگان خون آماده نموده است و اینکه افرادی که برای اهدای خون مراجعه می کنند قبل از اهدای خون توسط پزشک معاینه می شوند و اگر شرایط اهدای خون را داشته باشند می توانند خون اهدا کنند.