نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتقال خون یزد چشم انتظار حضور جوانان و بانوان جهت اهدای خون

انتقال خون یزد چشم انتظار حضور جوانان و بانوان جهت اهدای خون

مدیر کل انتقال خون استان با بیان اینکه اهدای خون جوانان کاهش یافته و میزان مشارکت بانوان استان نیز در بحث اهدای خون پایین است، از مردم استان خصوصا جوانان و بانوان خواست مشارکت فعال داشته باشند و به مراکز انتقال خون مراجعه نمایند و مثل همیشه با اهدای خون یاری گر انتقال خون باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد؛ دکتر نقی تقوائی دوشنبه 23 خرداد ماه در برنامه زنده تلوزیونی پزشک شما حضور یافت و ضمن اشاره به حیاتی بودن سازمان انتقال خون، جایگاه انتقال خون استان در کشور، تولید محصولات نوین در انتقال خون، شرایط و معافیت های اهدای خون پاسخگوی سوالات مردم در بحث اهدای خون بود.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به کاهش اهدای خون در جوانان گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های آن دائمی و همیشگی است و باتوجه به اینکه در چند سال اخیر اهدای خون جوانان، مخصوصا افراد 18 تا 30سال  کاهش یافته است، نیاز به حضور فعال جوانان در بحث اهدای خون بیشتر می‌شود و امیدواریم با مشارکت جوانان بتوانیم این کاهش را جبران کنیم.

وی با تاکید بر پاسخگویی صد در صدیی مراکز درمانی استان گفت: به علت شیوع ویروس کرونا، اهدای خون در استان یزد در زمان کرونا با کاهش روبرو بود اما با همت اهداکنندگان خون در این ایام هیچگاه چالش کمبود خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی استان نداشتیم و تقریبا صد در صد درخواست مراکز درمانی را پاسخگو بودیم و حتی از استانهای همجوار که اعلام نیاز کرده بودند به آنها نیز ارسال نموده ایم.

وی در پایان با اشاره به کاهش میزان مشارکت بانوان یزدی در اهدای خون نیز افزود: باور غلط در بین بانوان که ما کم خون هستیم علت عمده عدم مشارکت آنان هست و طبق آمار و ارقام 70 درصد از بانوانی که به مراکر انتقال خون استان مراجعه نموده اند توانایی اهدای خون را داشته اند.