نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتقال خون یکی از کلیدی ترین سازمان ها است

انتقال خون یکی از کلیدی ترین سازمان ها است

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

انتقال خون یکی از کلیدی ترین سازمان ها است

اعضای هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و مدیر کل انتقال خون یزد بر گسترش همکاری ها تاکید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، جلسه هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی با حضور رئیس و اعضای هیئت رییسه دانشگاه و مسئولین انتقال خون استان در دفتر مدیر کل انتقال خون یزد برگزار شد.

در این جلسه که دوم تیر ماه صورت گرفت، مدیرکل انتقال خون استان با بیان دستیابی انتقال خون به محصولات نوین، جایگاه انتقال خون یزد را در کشور تشریح نمود.

دکتر نقی تقوائی با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 37 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به تعامل دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل انتقال خون یزدگفت: تعامل بسیار خوبی در زمینه های مختلف اداری ، مالی، آموزشی ، پژوهشی و غیره بین دانشگاه علوم پزشکی و انتقال خون استان برقرار است که امیدوارم این همکاری گسترش یابد.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

در ادامه جلسه دکتر محمدرضامیرجلیلی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با حیاتی خواند انتقال خون گفت: انتقال خون یکی از کلیدی ترین سازمان هایی است که چه در مواقع عادی و چه در مواقع بحران در نجات جان بیماران نقش کلیدی دارد.

وی افزود: از تلاش شبانه روزی مدیر کل و کارکنان اداره کل انتقال خون استان که در راستای تامین خون سالم و کافی برای بیماران خدمت می کنند، تشکر میکنم و تا بحال شکایتی بابت کمبود خون و فرآورده های آن در بیمارستان های استان مشاهده ننمودیم.

دکتر میرجلیلی در پایان صحبت های خود با تاکید بر گسترش تعامل بین طرفین درباره پرداخت مطالبات بیمارستان ها قول مساعد داد.

در پایان جلسه، اعضای هیئت رییسه دانشگاه از بخش های مختلف انتقال خون یزد بازدید و با نحوه تهیه خون و فرآورده های آن از نزدیک آشنا شدند.