نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهداي خون به يك فرهنگ در استان يزد تبديل شده است

اهداي خون به يك فرهنگ در استان يزد تبديل شده است


استاندار يزد:استاندار يزد گفت: اهداي خون در استان يزد به يك فرهنگ تبديل شده و مردم يزد مشاركت بسيار خوبي در اين زمينه دارند.
به گزارش روابط عمومی انتقال خون یزد، سيدمحمد ميرمحمدي چهارشنبه شب اول دی ماه 1395 در افتتاحيه سي و دومين اجلاس مديران انتقال خون سراسر كشور كه به ميزباني يزد برگزار شد، اظهار داشت: در استان يزد اقدامات خوبي در زمينه اهداي خون انجام شد به نحوي كه اكنون موضوع اهداي خون به يك فرهنگ نهادينه شده در استان يزد تبديل شده است.
وي عنوان كرد: استان يزد در زمينه اهداي خون و مشاركت بالاي مردم در اين زمينه از استان‌هايي است كه حرف‌هاي بسياري براي گفتن دارد.
ميرمحمدي همچنين با اشاره به نقش بسيار مهم سازمان انتقال خون در حوزه سلامت بيان كرد: انتقال خون علاوه بر اينكه نقش مهمي در تامين سلامت افراد جامعه و بيماران بر عهده دارد، يكي از سازمان‌هاي امدادي به شمار مي‌رود و با توجه به خدماتي كه در اين سازمان ارائه مي‌شود، مي‌توانيم آن را يك سازمان امدادي، پشتيباني و خدماتي قلمداد كنيم.
استاندار يزد با اشاره به مردمي بودن سازمان انتقال خون تاكيد كرد: هرچه مشاركت مردم در اين سازمان بالاتر باشد، ميزان دستيابي اين سازمان به اهداف و برنامه‌هاي تعيين شده بيشتر خواهد بود و اهداف سازمان با سرعت بيشتري در مسير تحقق قرار مي‌گيرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه همانگونه كه اهداي خون به يك فرهنگ در جامعه تبديل شده، مسائل مهمي چون رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي نيز بايد به فرهنگ تبديل شود، عنوان كرد: سازمان انتقال خون به عنوان يكي از نهادهايي كه نقش امدادرساني به سانحه ديدگان در زمينه خون‌رساني را بر عهده دارد، مي‌تواند در اين زمينه مثمرثمر عمل كند.
ميرمحمدي تاكيد كرد: اگر همه برنامه‌هاي امدادي و پدافند غيرعامل را با هم ببينيم، مي‌توانيم خدمت‌رساني بهتري به مردم در مواقع لزوم داشته باشيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود از سازمان انتقال خون به عنوان يك سازمان با مسئوليت‌هايي فراتر از اهداي خون ياد كرد و افزود: امروز موضوع فرآوري خون در اين سازمان بسيار حائز اهميت است و توانسته‌ايم در اين حوزه با شاخص‌هاي روز دنيا به روز رساني شويم.