اخبار و مطالب اخبار و مطالب

اهداي خون زرتشتيان يزدي در ماه مبارك رمضان

اهداي خون زرتشتيان يزدي در ماه مبارك رمضاناهداي خون زرتشتيان يزدي در ماه مبارك رمضان    

     به گزارش روابط عمومي پايگاه انتقال خون يزد، جمعي از هموطنان زرتشتي يزدي صبح روز دوشنبه مورخ 7/6/90   با مراجعه به پايگاه انتقال خون يزد، خون خود را اهدا نمودند.

     در اين مراسم كه طبق هماهنگي بين رييس انجمن و موبد  زرتشتينان و واحد روابط عمومي پايگاه انجام شده بود، در همان اوقات اوليه صبح، تعداد زيادي از اهداكنندگان زرتشتي  جهت اهداي خون به انتقال خون يزد مراجعه نمودند

     زرتشتيان در مصاحبه با صدا و سيماي مركز يزد هدف از اين كار خيرمندانه را كمك به هم نوعان خود دانستند و از اينكه در ماه مبارك رمضان تصميم به چنين كار خيرخواهانه اي گرفتند خوشحال بودند چون دراين ماه همشهريان مسلمان بعلت روزه داري نسبت به روز هاي معمولي كمتر قادر به اهداي خون مي باشند ما براي كمك به هم نوعان خود اقدام به چنين كاري نموديم.

     تعداد مراجعين زرتشتي بيش از 60 نفر بود كه از اين تعداد 31 نفر موفق به اهداي خون شدند.نكته قابل توجه ديگر حضور پر رنگ بانوان زرتشتي جهت اهداي خون بود كه تقريباً نيمي از مراجعين را تشكيل مي دادند.

       همچنين بمناسبت هفته دولت مدير پايگاه در مصاحبه با خبرنگار صدا و سيما از افتتاح مركز خونگيري آزادشهر در چند روز آينده خبر داد و گفت افتتاح پايگاه آزادشهر  تسهيلي جهت اهداي خون ساكنين آن منطقه وساير نواحي مجاور مي باشد ./