اخبار و مطالب اخبار و مطالب

اهداي خون ووشوكاران، بیانگر رشد روحیه جوانمردی ورزشکاران است.

اهداي خون ووشوكاران، بیانگر رشد روحیه جوانمردی ورزشکاران است.

دكتر تقوائي در مراسم اهدای خون ووشوکاران یزدی

اهداي خون ووشوكاران، بیانگر رشد روحیه جوانمردی ورزشکاران است.

ووشوکاران استان یزد در آستانه روز جهانی اهداكنندگان خون و در هشتمین شب از ماه رمضان با اهدای خون خود به کمک همنوعان نیازمند شتافتند.

به گزارش روابط عمومي؛ مدیرکل انتقال استان یزد گفت: اهدای خون از سوی ووشوکاران استان الگوی دیگر ورزشکاران و بیانگر رشد روحیه جوانمردی در این قشر است.

نقی تقوایی در شامگاه دوشنبه 24 خرداد در حاشیه اهدای خون رئیس و اعضای هیات ووشو یزد در آستانه روز جهانی اهداكنندگان خون گفت: امیدواریم همه دوستانی که امشب برای اهدای خون حضور دارند در آينده از اهداکنندگان مستمر شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه در این ماه اهدای خون كاهش مي بايد این کار باارزش هیات ووشو می تواند علاوه بر ایجاد نشاط در میان ووشوکاران، موجب رشد حس جوانمردی در میان ورزشکاران شود.

مدیرکل انتقال خون استان با اشاره به شروع اهدای خون از ۱۸سالگی گفت: هر کیسه خون می تواند جان سه نفر نیازمند را نجات دهد از این رو علاقمندان می توانند هر شب بعد از افطار برای این امر حضور یابند.

تقوایی درباره استقبال کمرنگ بانوان از اهدای خون گفت: بیش از ۷۰درصد خانم های مراجعه کننده به این مرکز قادر به اهدای خون بودند و حال آنکه برداشت نادرستی درباره ناتوانی این قشر مهم جامعه در اهدای خون در جامعه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه ۹۶.۵درصد از اهداکنندگان خون استان  آقایان و تنها ۳.۵درصد بانوان هستند.

در این جلسه  کریمی رئیس هیات ووشو استان از قول همکاری و تداوم اهدای خون از سوی ووشوکاران در شب های دیگر و حضور پررنگ بانوان خبر داد.