نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهداکننده یزدی با هیکلی قوی ولی با قلبی پر از احساس و عاطفه

اهداکننده یزدی با هیکلی قوی ولی با قلبی پر از احساس و عاطفه

اهداکننده مستمر یزدی و مربی جنگهای نامنظم با پوشیدن لباس ورزشی خاص خود اینبار با اهدای پلاکت جان بیماری را نجات داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، چمران مزیدی اهداکننده مستمر یزدی با 38 سال سن و دارای گروه خونی A منفی در خصوص احساس خود از نجات جان همنوع گفت: وقتی از انتقال خون یزد با من تماس گرفتند و درخواست کردند فردی در بیمارستان با مشخصات گروه خونی من، نیاز به پلاکت آفرزیس دارد، فورا به انتقال خون آمدم و وظیفه خودم دانستم تا با اهدای پلاکت برای نجات جان همنوع قدم بردارم و بسی خوشحالم که توانستم جان یک نفر را نجات دهم.

گفتنی است در اهدای پلاکت به روش آفرزیس، خون فرد اهداکننده در طی این فرایند گرفته شده و همزمان سانتریفیوژ می شود سپس پلاکت آن جدا شده و سایر اجزای خون مجددا به فرد برگردانده می شود.

پلاکت آفرزیس در درمان بیماران سرطانی و تمام بیمارانی که دچار افت پلاکت شده اند استفاده می شود و هر فرد اهداکننده می تواند 2 بار در هفته اهدای پلاکت داشته باشد و فاصله بین هر دوبار اهدای پلاکت متوالی حداقل 48 ساعت می باشد.هر فرد به طور کلی در طول یک سال می تواند تا 24 بار اهدای پلاکت داشته باشد.

لازم به ذکر است چمران مزیدی معروف به حمید با بیش از 25 سال سابقه در حرفه ورزشی جنگهای نامنظم، همه دوره های این حرفه را به صورت تمام پشت سرگذاشته و حالا در عرصه مربی در حال آموزش این حرفه ورزشی می باشد و تاکنون توانسته با بیش از 20 بار اهدای خون جان بیماران زیادی را نجات بخشد.