اخبار و مطالب اخبار و مطالب

اهداکنندگان؛ بهترین مبلّغین اهدای خون هستند

اهداکنندگان؛ بهترین مبلّغین اهدای خون هستند

دکتر تقوائی در مراسم روز جهانی اهداکنندگان خون در یزد:

اهداکنندگان؛ بهترین مبلّغین اهدای خون هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، به مناسبت 24 خرداد روز جهانی اهداکنندگان خون مراسم بزرگداشتی به همین مناسبت شنبه 20 خرداد در دفتر مدیر کل برگزار شد.

در این مراسم که بیش از 40 نفر از اهداکنندگان 25 بار به بالا حضور داشتند، مدیر کل انتقال خون ضمن تبریک ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و روز جهانی اهداکنندگان خون، با اشاره به شعار روز جهانی اهداکنندگان خون "نیاز به خون همیشگی است، اهداکننده مستمر بمان" در خصوص اهدای خون مستمر و اهمیت آن سخنرانی نمود.

وی ضمن مقدس خواندن امر اهدای خون افزود: اهداکنندگان از با ارزشترین ماده وجودی خویش مایه می گذارند و با اهدای خون، جان سه بیمار را نجات می دهند که کار بسیار مقدسی است.

تقوائی با اشاره به مهم و اولویت اهدای خون بر حجامت گفت: به فتوای اکثر مراجع تقلید در شرایط یکسان اولویت با اهدای خون است.

وی در پایان صحبت های خود اهداکنندگان خون را بهترین مبلّغین اهدای خون دانست و افزود: اهداکنندگان خون چون خود لذت اهدای خون و کمک به هم نوع را چشیده اند می توانند بهترین مروّج فرهنگ اهدای خون در بین آحاد جامعه، علی الخصوص در قشر جوان باشند.

در پایان این مراسم ضمن اهدای مدال 25 بار نشان اهدای خون و هدایایی از اهداکنندگان تقدیر و تشکر شد.