نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهدای خون؛ بهترین عیدی به بیماران

اهدای خون؛ بهترین عیدی به بیماران

مدیرکل انتقال خون استان یزد:

اهدای خون؛ بهترین عیدی به بیماران

دکتر تقوائی از اهداکنندگان خواست تا با پیوستن به پویش "عیدانه اهدای خون" در ایام پایانی سال با اهدای خون بهترین عیدی را به بیماران هدیه نمایند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، نقی تقوائی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز یزد استقبال جهت اهدای خون از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه را خوب توصیف نمود و افزود: در یازده ماه گذشته 39560 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مشابه سال قبل 6.5 درصد افزایش اهدای خون داشته ایم که جای تقدیر و تشکر از اهداکنندگان عزیز را دارد که در این امر خیر مشارکت می کنند.

تقوائی با اشاره به روند افزایش مصرف خون و فرآورده های خونی در ایام پایانی سال گفت: در ایام پایان سال عموم مردم به دنبال کارهای شخصی و آماده شدن برای سال نو هستند و مراجعه جهت اهدای خون کاهش می یابد در حالی که نیاز به خون و فرآورده های خونی در هر زمان وجود دارد که از اهداکنندگان عزیز تقاضا داریم همچون گذشته این اداره کل را در تامین خون سالم برای بیماران کمک نمایند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه با اشاره به مراکز فعال خونگیری در ایام تعطیلات نوروز نیز افزود: در روزهای بیست و نهم اسفند 97 ، سوم و چهارم و دوازدهم فروردین 98 پایگاه مرکز خونگیری واقع در میدان ابوذر از ساعت 8 لغایت 13 فعال می باشد و هموطنان و اهداکنندگان می توانند با مراجعه به این مرکز اهدای خون نمایند.

وی در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسیب قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی در گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

تقوائی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.