نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهدای خون بیش از ۳۲ هزار یزدی در ده ماهه امسال

اهدای خون بیش از ۳۲ هزار یزدی در ده ماهه امسالبه گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، نقی تقوایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه، گفت: در ده ماههی امسال، ۴۶ هزار و ۹۷ نفر به انتقال خون استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۲۷۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.
مدیرکل انتقال خون استان یزد افزود: آمار مراجعه کنندگان به انتقال خون استان یزد در این مدت، نسبت به مدت مشابه سال قبل، با رشد 2/9 درصدی همراه بوده است.
مدیرکل انتقال خون استان یزد با بیان اینکه مشارکت بانوان در امر اهدای خون در این مدت 72 درصد بوده است، گفت: آقایان با مشارکت 97/3 درصدی، بیشترین آمار اهدای خون استان را به خود اختصاص داده اند.
او ادامه داد: در این مدت، از مجموع اهداکنندگان خون، 67/3 درصد اهداکنندگان مستمر و 25/1 درصد اهداکنندگان باسابقه و 7/6 درصد برای اولین بار خون خود را اهدا کردند.
تقوایی بیان کرد: انتقال خون یزد واقع در صفاییه، از ساعت 7/30 تا ۱۹ و مرکز ثابت خونگیری آزادشهر نیز از ساعت 7/30 صبح تا 12/30 دایر است و همچنین مراکز خونگیری شهرستانهای اردکان و میبد از ساعت 7/30 تا 13/30 آماده خونگیری از شهروندان هستند.