نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهدای خون بیش از 37 هزار یزدی در یازده ماهه امسال

اهدای خون بیش از 37 هزار یزدی در یازده ماهه امسال

با توجه به کاهش مراجعه به علت شیوع ویروس کرونا، شهروندان با اطمینان خاطر کامل جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نقی تقوایی در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان از یزد گفت: در یازده ماهه‌ امسال، پنجاه هزار و 121 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کرده اند  که از این تعداد 37 هزار و 918 نفر موفق به اهدای خون شدند.

تقوایی با بیان اینکه مشارکت بانوان در امر اهدای خون 2 و هفت دهم درصد بوده است، افزود: آقایان با مشارکت 97 و سه دهم درصدی، بیشترین آمار اهدای خون استان را به خود اختصاص داده اند.

مدیر کل انتقال استان یزد ادامه داد: آمار مراجعه کنندگان به انتقال خون استان یزد در این مدت، نسبت به مدت مشابه سال قبل، با رشد 1وهفت دهم درصدی همراه بوده و از مجموع اهدا کنندگان خون، 66 و شش دهم درصد اهداکننده خون مستمر،  25 و سه دهم درصد اهداکننده باسابقه و 8 و یک دهم درصد از اهدا کنندگان هم برای نخستین بار خون اهدا کرده اند.

او با بیان اینکه از زمان شیوع  ویروس کرونا مراجعه به مراکز انتقال خون کاهش داشته است خاطر نشان کرد: شهروندان با اطمینان خاطر کامل جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

تقوایی افزود: انتقال خون یزد واقع در صفاییه، از ساعت7:30 تا ۱۹ و مرکز ثابت خونگیری آزادشهر نیز از ساعت 7:30 صبح تا 12:30 و همچنین مراکز خونگیری شهرستان‌ اردکان از ساعت 7:30 تا 13:30 و شهرستان میبد از ساعت 7:30 تا 12:30 آماده خونگیری هستند.