نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهدای خون ده هزار نفر یزدی در سه ماه نخست امسال

اهدای خون ده هزار نفر یزدی در سه ماه نخست امسال

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان یزد، در حاشیه مراسم اهدای خون کارکنان صدا و سیمای مرکز یزد، دکتر نقی تقوائی؛ مدیر کل انتقال خون استان ضمن تشکر از اهداکنندگان خون، با اشاره به اینکه در کل کشور به صورت میانگین از هر یک هزار نفر، 27 نفر اهدای خون می‌کنند، گفت: این آمار در استان یزد به نسبت کشوری بسیار بالاتر است و از هر یک هزار نفر، 38 نفر خون اهدا می کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیرکل انتقال خون استان یزد بیان کرد: در سه ماه نخست سال حدود  سیزده هزار نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد ده هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.

تقوایی در ادامه با بیان این‌که تمام استاندارهای جهانی در اداره کل انقال خون استان یزد رعایت می‌شود،‌ تصریح کرد: در حال حاضر فرآیند کامل دریافت پلاسما بصورت آفرزیس در این مرکز انجام می‌شود و هر فرد می‌تواند هر 2هفته یک بار نسبت به اهدای پلاسما اقدام کنند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به دستاوردهای این اداره کل طی چند سال گذشته گفت:‌ ایجاد زمینه پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز از جمله فرایندهای انتقال خون در استان است که نقش مهمی در تسهیل کردن پیوند سلولهای بنیادی در کشور ایفا می‌کند.