نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهدای خون معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش یزد در هفته سلامت

اهدای خون معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش یزد در هفته سلامت

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون یزد، عباس دهقان؛ معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پروش استان در پنجمین روز از هفته سلامت با حضور در انتقال خون یزد، خون اهدا کرد.

معاون آموزش و پروش با هیئت همراه قبل از اهدای خون با حضور در دفتر مدیر کل انتقال خون یزد، با نقی تقوائی دیدار کردند و از وضعیت اهدای خون و همچنین  روند تهیه خون و فرآورده های خونی در استان آشنا شدند.

مدیرکل انتقال خون یزد با اشاره به محصولات نوین انتقال خون گفت: در حال حاضر اهداکنندگان می توانند علاوه بر اهدای خون در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز و همچنین اهدای پلاسما و پلاکت به روش آفرزیس مشارکت نمایند.

وی در ادامه سخنان خود با تشریح وضعیت مطلوب اهدای خون در استان گفت: متوسط اهدای خون در کشور 27 نفر در هزار نفر است ولی در استان یزد 37 نفر در هزار نفر است که این آمار نشان دهنده روحیه ایثارگری در بین مردم دارالعباده یزد است.

در پایان دیدار معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش با هیئت همراه ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در راستای تامین خون سالم برای بیماران، با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون در هفته سلامت خون اهدا کردند.