نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهدای خون یکی از راه های ابراز علاقه به الگوهای ورزشی است

اهدای خون یکی از راه های ابراز علاقه به الگوهای ورزشی است

مدیر کل ورزش و جوانان یزد:

اهدای خون یکی از راه های ابراز علاقه به الگوهای ورزشی است

طی مراسمی لباس ورزشی تیم ملی فوتبال ایران منقش به عکس دو فوتبالیست مشهور مرحوم مهرداد میناوند و مرحوم علی انصاریان و با نوشته ی "اهدای خون فوتبالی ها" به امضای مدیرکل انتقال خون و مدیر کل ورزش و جوانان استان رسید.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، در آستانه میلاد با سعادت حضرت سیدالشهدا (ع) و در مراسمی که با حضور مدیر کل ورزش و جوانان، دبیر هیئت فوتبال استان، مربیان و پیشکسوتان فوتبالیست بنام استان در دفتر مدیر کل  انتقال خون یزد برگزار شد.

مدیر کل انتقال خون یزد در این مراسم با اشاره به نقش ورزشکاران، مخصوصا فوتبالیست ها در زمینه کارهای خداپسندانه گفت: مرحوم میناوند و انصاریان از چهره های مشهور و خوشنام فوتبال بودند و پویش به راه افتاده با عنوان اهدای خون فوتبالی ها به یاد این دو مرحوم حرکت زیبایی است که نمونه این پویش در سال 1392 در استان یزد با اهدای خون اعضای تیم فوتبال ساحلی گلساپوش یزد رقم خورد و این تیم با آرم و شعار "اهدای خون، اهدای زندگی" به مصاف حریفان خود رفت و در سال 1394 نیز با این پیراهن قهرمان لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان با اشاره به پویش اهدای خون فوتبالی ها گفت: این پویش می تواند طرفداران فوتبال را به امور خیرخواهانه مثل اهدای خون پیوند بزند و همواره جوانان و طرفداران ورزش علاقه ای خاص به الگوهای ورزشی دارند که یکی از راه های نشان دادن این علاقه مندی به این الگوها همین اهدای خون است.

 مسعود شریعتی افزود: در حال حاضر 705 باشگاه ورزشی در سطح استان داریم که تک تک این باشگاه می توانند پرچم انتقال خون را به دوش بکشند و به نوعی مبلّغ اهدای خون باشند و همچنین 75 سمن در بحث جوانان داریم که آنها نیز می توانند در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون گام بردارند.

در پایان مراسم مدیر کل انتقال خون استان، مدیرکل ورزش و جوانان استان، دبیر هیأت فوتبال استان، سرپرست تیم فوتبال ساحلی گلساپوش و تعدادی از پیشکسوتان و مربیان فوتبالیست بنام استان لباس ورزشی تیم ملی فوتبال ایران منقش به عکس دو فوتبالیست مشهور مرحوم مهرداد میناوند و مرحوم علی انصاریان و با نوشته ی "اهدای خون فوتبالی ها" به امضا رساندند. همچنین در این مراسم از رحیم لاری دانشجوی دکترا مدیریت که عنوان دانشجوی برتر در دهمین جشنواره تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران را کسب نموده است تجلیل به عمل آمد.