نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اگرشرایط اهدای خون را دارید به مراکز انتقال خون مراجعه نمایید

اگرشرایط اهدای خون را دارید به مراکز انتقال خون مراجعه نمایید


درخواست معلول یزدی:اهداکننده معلول یزدی برای اولین بار به انتقال خون مراجعه و باتوجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش اهدای خون،  از اشتیاق خود برای اهدای خون عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد؛ در اولین ساعات صبحگاهی بیستم اسفند و همزمان با وفات حضرت زینب (س)، مرد معلول یزدی برای اولین بار به انتقال خون مراجعه نمود و توانست اسم خود را در فهرست اهداکنندگان خون ثبت نماید.

وی هدف خود را در این امر خیر، ترویج فرهنگ اهدای خون و کمک به هم نوع عنوان نمود وگفت: عامل معلولیت به تنهایی منعی برای اهدای خون ندارد و با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش اهدای خون، از مردم درخواست دارم اگر شرایط اهدای خون را دارند، به مراکز انتقال خون جهت کمک به بیماران مراجعه نمایند.

وی با اشاره به اینکه در انتقال خون موارد بهداشتی کاملا رعایت می شودگفت: در هنگام مراجعه جهت اهدای خون رعایت نکات بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا توسط فرد پذیرش کننده و بروشور به اهداکننده اطلاع رسانی می شود و سپس اهداکنندگان با محلول ضدعفونی کننده دستان خود را ضدعفونی و پس از انجام معاینات دقیق فرد در صورت دارا بودن شرایط اهدای خون به سالن خونگیری راهنمایی می شود.