اخبار و مطالب اخبار و مطالب

بازديد رئيس و اساتيد دانشكده فني امام علي (ع) از انتقال خون

بازديد رئيس و اساتيد دانشكده فني امام علي (ع) از انتقال خون

با هدف ترويج فرهنگ اهداي خون؛

بازديد رئيس و اساتيد دانشكده فني امام علي (ع) از انتقال خون

      به گزارش روابط عمومي انتقال خون يزد، رئيس، اساتيد و كاركنان دانشكده فني امام علي (ع) يزد از اين اداره كل بازديد و با نحوه تهيه خون و فرآورده هاي خوني آشنا شدند.

     در اين بازديد كه به مدت 2 ساعت طول كشيد ابتدا طي جلسه اي مدير كل انتقال خون يزد ضمن خوش آمدگويي به حضار از حساسيت و پيچيدگي فرآيند تهيه فرآوده هاي خوني صحبت نمود و سپس گزارشي در خصوص ميزان اهداي خون، اهداي خون مستمر، سلامت خون و ارسال خون به استان هاي همجوار ارائه و به سوال حاضرين پاسخ داد.

     در ادامه برنامه بازديدكنندگان با حضور در بخش هاي مختلف با تك تك فرآيندها اعم از خونگيري، فرآورده، پخش خون و آزمايشگاه آشنا شدند.

     در پايان اين بازديد، دشتي ؛ رئيس دانشكده فني امام علي (ع) در مصاحبه خود با خبرنگار صدا و سيماي مركز يزد ضمن تشكر از ميزباني گرم اداره كل انتقال خون يزد هدف از اين بازديد را ترويج و توسعه فرهنگ خداپسندانه اهداي خون دانست و گفت: اساتيد دانشگاه يكي از الكوهاي جامعه هستند كه با اين هدف بتوانند الگويي موثر در جامعه واقع شوند.

     گفتني است تيم سيار انتقال خون يزد در در سال دو مرتبه در دانشكده فني امام علي (ع) مستقر مي شود و از اساتيد، كاركنان و دانشجويان خونگيري به عمل مي آيد.