نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازديد سرزده فرماندار يزد از انتقال خون

بازديد سرزده فرماندار يزد از انتقال خون

همزمان با نهم مرداد روز ملي اهداي خون و سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون، فرماندار يزد به همراه معاونین خود  به صورت سرزده از اداره كل انتقال خون يزد بازديد و ضمن تبریک روز ملی اهدای خون، از نحوه عملكرد اين مركز ابراز رضايت كرد و در راستای کمک به هم نوع خون اهدا کرد.

     به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، در اين بازديد دكتر نقی تقوائي ضمن خير مقدم در خصوص حياتي بودن سازمان انتقال خون، جايگاه انتقال خون استان در كشور، ارسال خون و فرآورده هاي خوني به استان هاي همجوار صحبت نمود.

وی ضمن تبریک 9 مرداد به اهداکنندگان خون ادامه داد: متوسط اهدای خون در کشور 27 در هزار است، اما در استان یزد این اهدای خون 36 در هزار است و از هر یک هزار نفر یزدی، 36 نفر اقدام به اهدای خون می‌کنند.

مديركل انتقال خون استان با اشاره به کمپین اهدای خون گفت: امسال کمپین اهدای خون با شعار"مرا هزار امید است و هر هزار تویی..." از روز جهانی اهداکنندگان خون تا روز ملی اهدای خون به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و اهداکنندگان می توانند همچون گذشته با همراهي خود نقش مهمی در تامين خون کافی و سالم براي بيماران ایفا کنند، زیرا که با اهدای هرکیسه خون جان سه نفر نجات می یابد.

     در این بازديد که معاون فنی و عمرانی و معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری، فرماندار را همراهی می کردند ضمن بازدید از بخش هاي مختلف انتقال خون، با نحوه تهيه خون و فرآورده هاي خوني از نزديك آشنا شدند.

مصطی سالاری ضمن تقدير و تشكر از مدير كل و كاركنان انتقال خون؛ از حساسيت و هزينه زا بودن اين ارگان حياتي ياد نمود و همكاري مسئولين و دستگاه هاي اجرايي استان و ستادي را جهت رفع مشكلات و موانع پيش روي انتقال خون خواستار شد. فرماندارومعاونین وی درپایان بااهدای خون به کمپین اهدای خون از روز جهانی تا روز ملی پیوستند.