نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازديد سرزده فرماندار يزد از انتقال خون

بازديد سرزده فرماندار يزد از انتقال خون

     همزمان با ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار، فرماندار يزد ضمن بازدید از انتقال خون يزد در راستای کمک به هم نوع خون اهدا کرد.

     به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، فرماندار یزد با هیئت همراه روز چهارشنبه یازدهم دی ماه از این اداره کل بازدید نمود و از روند کار در انتقال خون ابراز رضایت نمود.

در اين بازديد مديركل انتقال خون استان درباره حياتي بودن سازمان انتقال خون، جايگاه انتقال خون استان در كشور، ارسال خون و فرآورده هاي خوني به استان هاي همجوار ، راه اندازی مرکز جامع اهدای خون و تهیه محصولات جدید در انتقال خون صحبت نمود.

دكتر نقی تقوائي با اشاره به نقش ایثار اهداکنندگان خون گفت: اهداکنندگان خون از سرمایه های انتقال خون هستند و با اهدای اندکی از سرمایه وجود خویش علاوه بر نجات جان هم نوع خود، نقش مهمی در تامين خون کافی و سالم براي بيماران ایفا کنند، زیرا که با اهدای هرکیسه خون جان سه نفر نجات می یابد.

     فرماندار پس از اهدای خون با هیئت همراه ضمن بازدید از بخش هاي مختلف انتقال خون، با نحوه تهيه خون و فرآورده هاي خوني از نزديك آشنا شدند.

سیدمحمد رستگاری؛ فرماندار یزد ضمن تبریک روز پرستار و تقدير و تشكر از مدير كل و كاركنان انتقال خون؛ از حساسيت و هزينه زا بودن اين ارگان حياتي ياد نمود و همكاري مسئولين و دستگاه هاي اجرايي استان و ستادي را جهت رفع مشكلات و موانع پيش روي انتقال خون خواستار شد.

گفتنی است فرماندار یزد از اهداکنندگان مستمر بحساب می آید و در سال حداقل دوبار جهت اهدای خون مراجعه می نماید.