اخبار و مطالب اخبار و مطالب

بازديد سركار خانم عبدالحسين زاده از پايگاه انتقال خون يزد در روز24خرداد، روز جهاني اهداكنندگارن خون

بازديد سركار خانم عبدالحسين زاده از پايگاه انتقال خون يزد در روز24خرداد، روز جهاني اهداكنندگارن خونبه گزارش روابط عمومي پايگاه انتقال خون يزد، بمناسبت 24 خرداد، روز جهاني اهداكنندگان خون، مشاور استاندار و مدير امور بانوان و خانواده به همراه هيئت همراه، از پايگاه انتقال خون يزد بازديد نمود.

     در اين مراسم ابتدا سركار خانم عبدالحسين زاده طي جلسه اي با معاون فني و كنترل كيفي پايگاه و نماينده امور بانوان در پايگاه با فعاليت هاي اين پايگاه آشنا شدند طي اين نشست وضعيت اهداي خون بانوان استان يزد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مشاور استاندار در زمينه همكاري مركز امور بانوان با پايگاه انتقال خون يزد در زمينه گسترش فرهنگ اهداي خون در ميان بانوان استان يزد اعلام آمادگي نمودند. در ابتداي اين جلسه نماينده امور بانوان گزارشي از فعاليت ها و مسائل مربوط به بانوان پايگاه ارائه نمود.

     پس از اتمام جلسه مشاور استاندار از بخش هاي مختلف پايگاه من جمله بخش اهداكنندگان، فرآورده، پخش خون، آزمايشگاه روتين و الايزا بازديد نمودند و با نحوه تهيه خون و فرآورده هاي خوني آشنا شدند.

     در پايان اين مراسم خانم عبدالحسين زاده با بازديد از ساختمان جديد پايگاه ابراز خرسندي نمود تا با افتتاح اين ساختمان برخي مشكلات برطرف شود.

     مشاور استاندار در حين بازديد از بخش اهداكنندگان، در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سيما در خصوص اهداي خون بانوان آن  گفت: با توجه به اينكه اهداي خون بانوان در استان كمتر از ميانگين كشوري مي باشد، اطلاع رساني وسيع و صحيح در سطح استان، شركت بانوان در كلاس هاي آموزشي اهداي خون، شركت رابطين اهداي خون در نشست بانوان در سطح كشور، اطلاع رساني در حوزه خواهران بسيجي و صدا و سيما را از جمله راهكارهاي افزايش اقبال بانوان به امر اهداي خون دانست.

     در اين مصاحبه خانم دكتر جوادزاده در غياب مدير پايگاه روز جهاني اهداكنندگان خون را به همه اين عزيزان تبريك گفت و در خصوص آمار اهداي خون پايگاه در سال گذشته و همچنين يكي از كارشناسان امور انتقال خون در خصوص چگونگي مصرف خون با خبرنگار صدا و سيما گفتگو نمود.

اين خبر 24 /3/90 در بخش هاي خبري 45/20 و 45/22 از شبكه تابان پخش گرديد.