نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید خادمان رضوی و رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس از انتقال خون یزد

بازدید خادمان رضوی و رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس از انتقال خون یزد

         به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان یزد، به مناسبت دهه کرامت خادمان رضوی و رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس در یزد ضمن بازديد از بخش هاي اهداكنندگان، فرآورده ، پخش خون ، آزمايشگاه و كنترل كيفي با نحوه تهيه خون و فرآورده هاي خوني از نزديك آشنا شدند.

     در این بازديد مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون در خصوص جايگاه انتقال خون استان در كشور، محصولات نوین انتقال خون و سلامت خون استان صحبت نمود.

     دکتر نقی تقوائی در ادامه با تاکید بر داوطلبانه بودن اهدای خون در ایران گفت: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 36 در هر هزار نفر است.

در ادامه مراسم رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد ضمن تشکر از مدیر کل و کارکنان انتقال خون که در راستای نجات جان بیماران تلاش می کنند، فعالیت کردن در انتقال خون را با ارزش و خداپسندانه تلقی نمود.

دکتر رحیمی نسب این حرکت(حضور خدام رضوی) را یک حرکت فرهنگی معنوی و مقدس دانست و افزود: استان يزد از 24 تيرماه تا چهارم مردادماه جاری ميزبان خدام حرم رضوي است كه در قالب تيم های مشخص در شهرستان های استان حضور خواهند يافت و توزیع بسته‌های تبرکی، تبرک پرچم بارگاه حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا، اجرای مدیحه‌سرایی و زیارت‌نامه خوانی و ... را از جمله برنامه‌های خادمان است.