نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید مدیران کل انتقال خون خراسان شمالی و بوشهر از انتقال خون یزد

بازدید مدیران کل انتقال خون خراسان شمالی و بوشهر از انتقال خون یزد

به گزارش روابط عمومی انتقال خون یزد، طی هماهنگی های انجام شده از سوی سازمان انتقال خون ایران، مدیران کل انتقال خون استان های خراسان شمالی و بوشهر طی سه روز از بخش های مختلف انتقال خون یزد بازدید نمودند.

اين بازدید كه در روزهای بیست و یکم لغایت بیست و سوم دی ماه انجام شد مدير كل انتقال خون یزد، ضمن اشاره به جايگاه انتقال خون استان در كشور در خصوص موفقيت هاي چند سال اخير اين اداره كل در حوزه مديريت مصرف خون و كاهش ضايعات بيمارستاني در استان صحبت نمود.

دکتر نقی تقوائی با اشاره به نقش ایثارگری مردم استان افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 38 در هر هزار نفر است.

تقوائی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

مدیران طی این سه روز ضمن بازديد از بخش هاي اهداكنندگان، فرآورده ، پخش خون ، آزمايشگاه و كنترل كيفي و تضمین کیفیت از تجربیات موفق این اداره کل در رابطه با کاهش ضایعات ، مدیریت مصرف خون، فرایندها و عملکرد انتقال خون در تهیه خون و فرآورده های خونی سالم استفاده نمودند.