نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید مدیرکل انتقال خون یزد از یکی از زیباترین و مجهزترین کتابخانه ایران

بازدید مدیرکل انتقال خون یزد از یکی از زیباترین و مجهزترین کتابخانه ایران

به مناسبت نکوداشت روز کتاب، مدیر کل انتقال خون استان به همراه مدیر کل کتابخانه های عمومی از کتابخانه مرکزی یزد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، دکتر نقی تقوائی به مناسبت 24 آبان گرامیداشت روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار ضمن بازدید از کتابخانه مرکزی یزد در دیدار با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به روز کتاب و کتابدار و تبریک به این مناسبت درباره فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در یزد گفت: با توجه به اینکه شهر یزد شهر جهانی است نیاز به چنین کتابخانه هایی در استان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی سودمند است.

تقوائی در بازدید از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی در سالن مربوط به مطالعات گروهی با اشاره به استقبال و مشارکت خوب مردم یزد در بحث اهدای خون گفت: مردم دارالعباده یزد استقبال خوبی از اهدای خون به عمل می آورند و در مواقعی که هم استان به خون و فرآورده های آن نیاز پیدا کرده با فراخوان اهداکنندگان خون مشکل برطرف شده است.

وی درباره پایین بودن اهدای خون بانوان در استان گفت:  باور غلط در بین بانوان که ما کم خون هستیم علت عمده عدم مشارکت آنان هست و طبق آمار و ارقام 70 درصد از بانوانی که به مراکز اهدای خون استان مراجعه کرده اند توانایی اهدای خون را داشته اند.

در این دیدار رقیه دوست فاطمیا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، کتابخانه مرکزی را یکی از مجهزترین و زیباترین کتابخانه های عمومی کشور توصف کرد و گفت: کتابخانه مرکزی یزد در زمینی به مساحت 9 هزار مترمربع و با مساحت ۷۷۹۰ مترمربع احداث شده و در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد. این کتابخانه دارای بخش‌های تالارهای مطالعه زنان و مردان هر کدام با ظرفیت ۱۸۰ نفر، نشریات، پایگاه‌های اطلاعاتی، دیداری-شنیداری، نابینایان، ناشنوایان، کودک، نوجوان، سالن جلسات، مخزن، نگارخانه، نسخ، اتاق‌های مطالعه فردی، اتاق مطالعه گروهی، کلاس‌های آموزشی و تالار مطالعه محققان است.

گفتنی است مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با حضور در بخش های مختلف توضیحات مربوط به آن بخش را به مدیر کل انتقال خون یزد ارائه نمود.