نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید مدیر کل انتقال خون استان از سازمان اورژانس یزد

بازدید مدیر کل انتقال خون استان از سازمان اورژانس یزد

 

مدیر کل انتقال خون استان ضمن بازدید از بخشهای مختلف اورژانس با رئیس سازمان اورژانس یزد در خصوص تامین خون و فرآورده های خون مراکز درمانی از طریق اورژانس هوایی به گقتگو پرداختند.

 

 

 

 به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، دکتر نقی تقوائی در این دیدار ضمن اهدای یک جلد کتابچه مربوط به پویش اهدای خون فرشتگان نجات به رئیس اورژانس یزد گفت: در اسفند ماه پویش فرشتگان نجات در سراسر کشور برگزار شد و در یزد نیز معاون فنی ، مسئولین و کارکنان اورژانس یزد در این پویش بزرگ حضور یافتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

مدیر کل انتقال خون استان نیز ضمن تشکر از تلاش شبانه روزی کارکنان اورژانس، وضعیت اهدای خون در استان را مناسب توصیف کرد و گفت: متوسط اهدای خون در کشور حدود 25 در هزار است ولی با همت اهدا کنندگان خون در استان یزد حدود 35 در هزار است.

وی با اشاره به همت اهداکنندگان خون در کارهای خیرخواهانه در استان یزد گفت: هر کیسه خون جان سه نفر را نجات می دهد و همکاران من در انتقال خون با تلاش شبانه روزی خود در تامین خون سالم برای بیماران و مراکز درمانی قدم بر می دارند.

در ادامه رئس سازمان اورژانس یزد رسالت این سازمان را نجات جان هم نوع دانست و گفت: با توجه به اینکه هدف انتقال خون و اورژانس نجات جان انسان ها است خدمت کردن به مردم در هر لباسی وظیفه عمومی ماست، کارکنان اورژانس با حضور در حوادث جان افراد را نجات می دهند که ارزش آن قابل وصف نیست.

دکتر احمد دهقان از آمادگی اورژانس هوایی یزد برای همکاری با انتقال خون به منظور مشارکت در تامین خون و فرآورده های خون مراکز درمانی استان و مناطق همجوار در مواقع رخداد حوادث پرتلفات خبر داد و گفت : این موضوع با رعایت دستور العمل های موجود در دو دستگاه و با برگزاری جلسات هماهنگی قابل اجراست.

در پایان این دیدار مدیر کل انتقال خون استان از بخشهای مختلف سازمان اورژانس بازدید و از تلاش شبانه روزی کارکنان این سازمان تقدیر و تشکر نمود.