نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از انتقال خون

بازدید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از انتقال خون

دکتر نوری شادکام ضمن بازدید از انتقال خون یزد به پویش ملی اهدای خون با عنوان #اهدای-خون-کار-خیر پیوست

     به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، در این بازدید که پنج شنبه هجدهم بهمن ماه صورت گرفت، مدیرکل انتقال خون استان با بیان دستاوردهای انتقال خون پس از انقلاب، جایگاه انتقال خون یزد در کشور را تشریح نمود.

دکترنقی تقوائی با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 37 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

تقوائی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

دکتر نوری شادکام پس از اهدای خون از مدیر کل و پرسنل انتقال خون که در راستای نجات جان بیماران قدم بر می دارند تقدیر و تشکر نمود و ضمن بازديد از بخش هاي اهداكنندگان، فرآورده ، پخش خون ، آزمايشگاه و كنترل كيفي با نحوه تهيه خون و فرآورده هاي خوني از نزديك آشنا شد.