نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید میدانی مدیر کل انتقال خون استان و فرماندار شهرستان مهریز از مرکز خونگیری شهرستان

بازدید میدانی مدیر کل انتقال خون استان و فرماندار شهرستان مهریز از مرکز خونگیری شهرستان

فرماندار شهرستان مهریز ضمن بازدید از مرکز خونگیری شهرستان گفت: با افتتاح مرکزی خونگیری شهرستان مهریز یکی از دغدغه های مردم شهرستان در بحث اهدای خون برطرف می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد؛ در جلسه ای که روز شنبه یازدهم تیر ماه در دفتر فرمانداری شهرستان با حضور مدیر کل و مسئولین انتقال خون استان، فرماندار، معاون فرماندار و مسئولین ذیربط شهرستان برگزار شد، مسائل و مشکلات پیرامون افتتاح مرکز خونگیری شهرستان مورد بازنگری قرار گرفت.

فرماندار شهرستان مهریز با ارائه گزارشی از روند احداث مرکز خونگیری شهرستان تا بحال گفت: مرکز خونگیری شهرستان مهریز توسط خیّر نیکوکار( همسر شهید طباطبایی) ساخته و تمام مراحل فیزیکی ساختمان بجز محوطه سازی آن انجام شده است.

محمد دهقان بنادکی خاطر نشان کرد: با مساعدت و همت مسئولین و خیّرین شهرستان امیدواریم در مرداد ماه سالجاری این مرکز خونگیری افتتاح گردد.

در ادامه مدیرکل انتقال خون استان با اشاهر به استقبال شهرستان مهریز جهت اهدای خون و اینکه تقریبا 100 درصد خون مورد نیاز مراکز درمانی استان از سوی اداره کل انتقال خون یزد تأمین شده است،گفت:‌ میزان متوسط اهدای خون در کشور حدود 25 در هزار نفر است و این آمار در استان یزد حدود 35 در هزار نفر است که به همت اهداکنندگان خون  من جمله مریم ایثارگر شهرستان مهریز برمی گردد.

دکتر نقی تقوائی در پایان گفت: موضوعات و مشکلات مطرح شده پیرامون مرکز خونگیری باید از سوی مسئولین شهرستان مورد تفقد و پیگیری لازم قرار بگیرد تا شاهد افتتاح مرکز خونگیری شهرستان مهریز باشیم زیرا که با توجه به استقبال خوب مردم شهرستان مهریز از اهدای خون و همچنین کوتاه بودن مسافت با مرکز استان در آینده می توان در صورت دارا بودن  زیرساخت های لازم در شهرستان، آن را به عنوان یکی از مراکز در بحث پدافند غیرعامل در نظر گرفت.

در پایان اعضای حاضر درجلسه بازدید میدانی از مرکز خونگیری شهرستان مهریز داشتند و موارد و مسائل مورد نظر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.