نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید نماینده مردم شهرستان های ابرکوه،بافق،بهاباد،خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی از انتقال خون یزد

بازدید نماینده مردم شهرستان های ابرکوه،بافق،بهاباد،خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی از انتقال خون یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، این بازدید که چهارشنبه 29 شهریورماه از اداره کل انتقال خون یزد صورت گرفت؛ مدیرکل انتقال خون استان دستاوردها، چشم انداز و نیازمندی های انتقال خون استان را تبیین کرد.

نقی تقوائی با اشاره به راه اندازی مرکز جامع اهدای خون در آینده ای نزدیک و کمبود نیروی انسانی در انتقال خون یزد اظهار داشت : از سال 91 تا بحال نزدیک به 20 نفر از نیروهای انسانی این اداره کل یا بازنشست شده اند و یا به استخدام دیگر ادارات و نهادها درآمده اند که کمبود این تعداد نفرات با راه اندازی مرکز جامع اهدای خون و استقرار تیم سیار در شهرستان ها احساس می شود و این در حالی است که چارت نیروی انسانی انتقال خون دارای پست های بلاتصدی است.

وی با اشاره به وضعیت اهدای خون و مراکز خونگیری در استان  گفت : متوسط اهدای خون در کشور 27 در هزار نفر است که این رقم در استان یزد 37 در هزار نفر است و همچنین میزان متوسط اهداکننده مستمر در کشور 55 درصد و در استان 73 درصد است. همچنین  دو مرکز خونگیری در شهرستان های اردکان و میبد و دو مرکز خونگیری دیگر نیز در داخل شهر یزد فعال می باشد و مابقی شهرستان بر حسب نیاز استان و در خواست شهرستان ها از طریق استقرار تیم سیار خونگیری ساماندهی می شود.

وی مدیریت مصرف خون بیمار و کاهش ضایعات خون و فرآورده های خونی در استان را از دیگر موفقیت های انتقال خون در سالهای گذشته بیان کرد و خاطر نشان ساخت: با فعالیت جهادگونه کارکنان و تعامل و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی یزد توانستیم میزان ضایعات  از 13% در سال 1392 به 4% در سال 95 برسانیم.

در ادامه این جلسه محمدرضا صباغیان، نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور و نماینده مردم شریف شهرستان های ابرکوه،بافق،بهاباد،خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از خدمات و فعالیت های شبانه روزی انتقال خون گفت: یزد یکی از استان های پیشرو در بحث کارهای انسان دوستانه من جمله اهدای خون است .

وی در ادامه مباحث خود، ساماندهی استقرار تیم سیار خونگیری در شهرستان های تابعه ، پیگیری ساختمان بلا استفاده انتقال خون  در شهرستان ابرکوه و برطرف نمودن مشکلات ساختمان انتقال خون در شهرستان ابرکوه جهت راه اندازی مرکز ثابت خونگیری در این شهرستان را خواستار شد.

گفتنی است در این بازدید فرماندار مهریز نیز نماینده مردم در مجلس را همراهی کردند و از نزدیک با روند فعالیت های انتقال خون آشنا شدند .