نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی از انتقال خون

بازدید نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی از انتقال خون

به مناسبت نهم مرداد روز ملی اهدای خون، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی از اداره کل انتقال خون یزد بازدید و از تلاش شبانه روزی کارکنان این اداره کل تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، در این بازدید محمدصالح جوکار با حضور در دفتر مدیر کل انتقال خون  یزد، ضمن تبریک چهل و ششمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون، عملکرد انتقال خون استان را در کشور مثبت ارزیابی کرد.

محمدصالح جوکار فعالیت در انتقال خون را کار پر ثواب دانست و گفت: تلاش برای نجات جان بیماران کار ارزشمندی است و به استناد آیه قرآن که می فرماید هر کس یک نفر را نجات دهد گویا همه خلق را نجات داده است، هم اهداکنندگان خون و هم کارکنان انتقال خون مصداق این آیه هستند.

وی انتقال خون را دستگاهی حیاتی خواند و گفت: انتقال خون یکی از ارگان های است که چه در مواقع عادی و چه در مواقع بحران در نجات جان بیماران نقش بسزایی دارد که مصداق بارز آن را می توان الان که در زمان شیوع کرونا هستیم، مشاهده نمود که چگونه کارکنان انتقال خون دوشادوش کادر سلامت و درمان استان در راستای کمک به بیماران خدمت رسانی می کنند.

در ادامه دیدار مدیرکل انتقال خون استان با ارائه گزارشی عملکرد و جایگاه انتقال خون یزد را در کشور تشریح نمود.

دکتر نقی تقوائی با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 24 نفر است در حالی که در استان یزد 35 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

در پایان برنامه نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی از بخشهای مختلف انتقال خون بازدید و از نزدیک با نحوه تهیه خون و فرآورده های خونی آشنا شد.