نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بانوان بهترین مروجین فرهنگ اهدای خون در خانواده هستند

بانوان بهترین مروجین فرهنگ اهدای خون در خانواده هستند

مدیر کل انتقال خون استان یزد در نشست هم اندیشی با مسئول بسیج جامعه بانوان استان بر ضرورت اهدای خون بانوان تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره كل انتقال خون یزد، روز دوشنبه نوزدهم خرداد با حضور مسئول بسیج جامعه بانوان استان، نشست هم اندیشی با هدف افزایش مشارکت بانوان در اهدای خون در دفتر مدیر کل برگزار شد.

مدير كل انتقال خون استان با اشاره به پایین مشارکت بانوان استان در اهدای خون گفت: با توجه به اینکه انتقال خون استان در اکثر شاخص های اختصاصی مثل متوسط اهدای خون، متوسط اهدای خون مستمر و سلامت خون و غیره  بالاتر از میانگین کشوری عمل نموده است، در بحث اهدای خون بانوان پایین تر از میانگین کشوری است. متوسط اهدای خون بانوان در کشور پنج درصد است در حالی که در استان یزد تقریبا سه درصد از کل اهداکنندگان را بانوان تشکیل می دهند.

نقی تقوائی با تاکید بر نقش بانوان در اهدای خون گفت: بانوان بهترین مروجین فرهنگ اهدای خون در خانواده و جامعه هستند و خانه‌ای که از نعمت حضور یک مادر یا دختر اهداکننده خون بهره‌مند باشد همانند یک پایگاه ترویج فرهنگ اهدای خون است.

در ادامه نشست سپیده رضایی؛ مسئول بسیج جامعه بانوان استان یزد با تاکید بر ظرفیت و قابلیت های بسیج گفت: بانوان در عرصه های مختلف حضور فعال دارند و امیدوارم در زمینه اهدای خون نیز مشارکت کنند و اهدای خون را در تقویم زندگی خود قرار دهند.

وی در پایان با اشاره به وجود هشت حوزه بسیج بانوان در استان گفت: از هر حوزه یک نفر به عنوان رابط اهدای خون انتخاب و جهت آموزش های اولیه به انتقال خون معرفی می شود و سپس با هماهنگی و برگزاری جلسات آشنایی با اهدای خون در سطح حوزه ها در راستای ترویج فرهنگی اهدای خون قدم بر می داریم.