نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با اهدای خون در روزهای سرد سال بیماران را یاری نماییم

با اهدای خون در روزهای سرد سال بیماران را یاری نماییم

مدیر کل انتقال خون یزد در گفتگو زنده رادیویی:

با اهدای خون در روزهای سرد سال بیماران را یاری نماییم

به گزارش روابط عمومي انتقال خون یزد ، مدير كل انتقال خون يزد در برنامه زنده رادیویی کریاس از هموطنان خواست تا در روزهای سرد سال با مراجعه به مراکز اهدای خون بیماران را تنها نگذارند.

دكتر نقي تقوايي در ادامه با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون در روزهای سرد سال گفت: در روزهایی که بارندگی است یا سرد می شود مراجعه جهت اهدای خون کاهش می یابد که از شهروندان درخواست می شود تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني با اهداي خون خود، اداره كل انتقال خون استان را در جهت تامین خون سالم برای بیماران یاری کنند.

وی در ادامه با اشاره به پاسخگویی 99 درصدی درخواست های بیمارستان افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 38 در هر هزار نفر است.

تقوائی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.