نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با همت بلند اهداکنندگان یزدی، تا بحال کمبودی در زمینه خون و فرآورده های آن نداشتیم

با همت بلند اهداکنندگان یزدی، تا بحال کمبودی در زمینه خون و فرآورده های آن نداشتیم

مدیر کل انتقال خون استان از مردم استان خواست با توجه به اینکه فصل سرد سال در پیش است مثل همیشه با اهدای خون یاری گر انتقال خون باشند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، نقی تقوائی در ارتباط تلفنی با برنامه زنده تلوزیونی "زندگی سلام" گفت: به علت شیوع ویروس کرونا، اهدای خون در استان یزد نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 10 درصدی روبرو بوده است اما با همت اهداکنندگان خون در این ایام هیچگاه چالش کمبود خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی استان یزد نداشتیم. و تقریبا صد در صد درخواست مراکز درمانی را پاسخگو بودیم.

مدیرکل انتقال خون استان ادامه داد: نیاز به خون و فرآورده‌های آن دائمی و همیشگی است و در شرایطی که احتمالا موج‌های دیگری از کرونا و آنفلوآنزا در پیش رو داریم و اینکه فصل سرد سال در پیش است این نیاز بیشتر می‌شود و امیدواریم با مشارکت مردم بتوانیم در نجات جان بیماران قدم بر داریم.

وی با اشاره به اینکه تامین پلاسما برای بیماران کرونایی یکی از چالش‌های ما است، گفت: استان یزد یکی از استان های  پیشرو در زمینه اهدای پلاسما بهبودیافتگان کووید 19 هست ولی با توجه به حجم بالای درخواست بیمارستان ها برای پلاسما این مقدار اهدای کفاف نیست و افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در محدوده سنی 18 سال به بالا قرار دارند و یک ماه از بهبودی آنها گذشته است، در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما به اداره کل انتقال خون یزد واقع در صفاییه، میدان ابوذر مراجعه نموده و به شکرانه سلامتی خود و با اهدای پلاسما ضمن شرکت در پویش شکرانه سلامت در جهت نجات جان بیماران این اداره کل را یاری کنند.