نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با همت بلند اهداکنندگان یزدی، کاهش اهدای خون جبران می شود

با همت بلند اهداکنندگان یزدی، کاهش اهدای خون جبران می شود

مدیر کل انتقال خون استان از کاهش 9 درصدی اهدای خون در استان خبر داد و از مردم استان خصوصا جوانان خواست با همت بلند خود همچون گذشته در بحث اهدای خون مشارکت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، نقی تقوائی در برنامه زنده تلوزیونی "زندگی سلام" با اشاره به سابقه ایثارگری و روحیه فداکاری در مردم یزدگفت: به علت شیوع ویروس کرونا، اهدای خون در استان یزد در شش ماه نخست سال با کاهش 9 درصدی روبرو بوده است اما با همت اهداکنندگان خون در این ایام هیچگاه چالش کمبود خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی استان یزد نداشتیم. و تقریبا صد در صد درخواست مراکز درمانی را پاسخگو بودیم.

مدیرکل انتقال خون استان ادامه داد: نیاز به خون و فرآورده‌های آن دائمی و همیشگی است و در شرایطی که احتمالا موج‌های دیگری از کرونا و آنفلوآنزا در پیش رو داریم این نیاز بیشتر می‌شود و امیدواریم با مشارکت مردم بتوانیم در نجات جان بیماران گام بر داریم و این کاهش اهدای خون جبران شود.

وی با اطمینان خاطر دادن به اهداکنندگان خون بابت بهداشتی بودن مراکز خونگیری افزود: انتقال خون یکی از امن ترین مکان هایی است که به لحاظ رعایت کردن دقیق دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی شرایط امنی را برای حضور اهداکنندگان خون آماده نموده است و به همه اهداکنندگان ماسک و دستکش یکبار مصرف اهدا می شود و اینکه افرادی که برای اهدای خون مراجعه می کنند قبل از اهدای خون توسط پزشک معاینه می شوند و اگر شرایط اهدای خون را داشته باشند می توانند خون اهدا کنند.

وی با اشاره به اینکه تامین پلاسما برای بیماران کرونایی یکی از چالش‌های ما است، گفت:  افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در محدوده سنی 18 تا 60 سال قرار دارند و یک ماه از بهبودی آنها گذشته است، در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما به اداره کل انتقال خون یزد واقع در صفاییه، میدان ابوذر مراجعه نموده و ضمن شرکت در این پویش در جهت نجات جان بیماران این اداره کل را یاری کنند.