نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بهبود یافتگان کووید 19 به شکرانه بازیابی سلامتی شان پلاسما اهدا کنند

بهبود یافتگان کووید 19 به شکرانه بازیابی سلامتی شان پلاسما اهدا کنندمدیر کل انتقال خون استان یزد:

بهبود یافتگان کووید 19 به شکرانه بازیابی سلامتی شان پلاسما اهدا کنند

بهبود یافتگان کووید 19 می توانند با حضور در انتقال خون یزد واقع در میدان ابوذر در پروژه جمع آوری و ذخیره پلاسما با هدف تامین نیازهای درمانی پیش بینی شده مراکز درمانی شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، نقی تقوایی چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت در گفتگو با خبرنگار صداو سیما مرکز یزد ضمن تایید خبر افزود: بهبود یافتگان کووید 19 که حداقل یک ماه از بهبودی کامل آنان سپری شده است مخاطبین این پروژه هستند و در صورت داشتن شرایط عمومی اهدای خون می توانند به مرکز جامع اهدای خون واقع در یزد میدان ابوذر جهت اهدای پلاسما مراجعه کنند.

دکتر نقی تقوایی با اشاره به اینکه این پروژه از اول اردیبهشت ماه در یزد آغاز شده است، ادامه داد: امیدواریم بیماران بهبود یافته از ویروس کرونا به شکرانه ی بازیابی سلامتی شان با سازمان انتقال خون که همواره مورد اعتماد مردم بوده است همراه شوند.

مدیر کل انتقال خون یزد با بیان اینکه شرکت در این پروژه کاملا داوطلبانه است یادآور شد: داوطلبین اهدای پلاسما معاینه و مشاوره می شوند و پس از انجام برخی آزمایشات اولیه در صورت دارا بودن شرایط از آنان پلاسما دریافت می شود.

دکتر تقوایی در پایان اظهار داشت: اگرچه هنوز کارآزمایی های بالینی ادامه دارد اما نتایج اولیه پلاسما درمانی بیماران در مراحل اولیه ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای مختلف و از جمله ایران موفقیت آمیز بوده است.